TikTok, her geçen gün uygulamasını güncelleyerek ve yeni özellikler katarak kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyor. Kullanıcılarına daha iyi uygulama içi hizmet için geliştirdikleri özellikler, TikTok’un bu kadar popüler olmasının asıl nedenleridir. Yeni güncellemeler uygulamayı bir seviyeye taşırken, diğer sosyal medya hizmetleri de TikTok’u kopyalamaya ve yetişmeye çalışıyorlar.

Son güncelleme ile uygulamaya yapay zeka yeşil ekran özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde çekeceğimiz videoların arka kısmına, seçili kelimelerden yapay zeka yardımı ile oluşturulmuş bir tablo ekleyebiliyoruz.  Dall-E 2 ve Discord Midjourney tarzında çalışan TikTok yapay zeka yeşil ekran özelliği, ancak onlar kadar başarılı değil ama diğerlerinden farklı olarak Türkçe kelimeleri anlayabiliyor. Evet, TikTok’un bu özelliğinde Türkçe kelimler kullanıp yapay zekadan bize bir görüntü oluşturmasını isteyebiliriz. Siz de TikTok yapay zeka yeşil ekran özelliğini kullanmak istiyorsanız, haberimizin detaylarında bulunan adımları izleyebilirsiniz.

TikTok yapay zeka yeşil ekran nasıl kullanılır?

  • TikTok uygulamanızı başlatın.
  • Bir video oluşturmak için artı simgesine dokunun.

yapay-zeka-yeşil-ekran (1)

Cep telefonu nasıl kiralanır? Telefon kiralama ile ilgili merak edilenler! Cep telefonu nasıl kiralanır? Telefon kiralama ile ilgili merak edilenler!
  • Sol alt tarafta bulunan “Efektler” bölümüne dokunun.

yapay-zeka-yeşil-ekran (2)

  • “Yeşil Ekran” listesine dokunun.

​​​​​​​yapay-zeka-yeşil-ekran (3)

  • Üzerinde “AI” yazan simgeye dokunun.

​​​​​​​yapay-zeka-yeşil-ekran (4)

  • Aklınızdan geçen kelimeleri girin ve “Oluştur” bölümüne dokunun.  (Örnek; Çiçek galaksisi, akıntıya kapılan ev, uzayda dolaşan sincap vb.)

​​​​​​​yapay-zeka-yeşil-ekran (5)

  • Yapay zekanın yazılan kelimler ile bir görüntü oluşturması birkaç saniye sürebilir.​​​​​​​
  • Görüntü oluştuktan sonra videonuzu kaydedebilirsiniz. Ayrıca farklı bir görüntü oluşturmak için “Başka bir tane oluştur” seçeneğine dokunun ve işlemi tekrarlayın.

​​​​​​​yapay-zeka-yeşil-ekran (6)

TikTok yapay zekası şu an için rakipleri kadar verimli görüntüler çıkaramıyor. Ancak bu özelliğin gelecekte geliştirileceği bekleniliyor. Ayrıca TikTok, bu özellik sayesinde ortaya çıkan görüntülerin etik ve ahlaki sınırları aşmasını istemiyor. Yapay zekanın verimli olmamasının diğer bir nedeni ise; kaliteli bir görüntü çıkarmanın uygulama üzerinde yaratacağı yükten kaynaklanıyor. Çünkü uygulamayı günde milyonlarca kişi kullanıyor ve çok güçlü bir yapay zeka ile ortaya çıkarılmak istenen görüntüler uygulamayı zorlayabilir.

Sizce yapay zeka yeşil ekran özelliği ne kadar gelişir ve uygulama için verimli olur mu? Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.