Video izleme ve canlı yayın yapma özelliği ile dünyanın en popüler sosyal medyalarından biri olan TikTok, uygulama içine getirecekleri mini oyunlar ile kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşımayı planlıyor.

TikTok videolarını izlemeyi seven kullanıcılar, video sonralarında oynayabilecekleri 9 farklı mini oyunla karşılaşacaklar. Şimdilik sadece bazı içerik üreticilerinin kullanımına sunulacak mini oyunlar, videonun sonuna eklenecek bir bağlantı sayesinde mini oyunları videoya ekleme imkanı sağlanacak. Bu sayede eklenen bağlantıya dokunan kullanıcılar mini oyunlara ulaşabilecekler.

Bir TikTok sözcüsünün TechCrunch’a yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

Her zaman TikTok’u geliştirmeyi ve zenginleştirmeyi planlıyoruz. Topluluğumuza değer katan yeni özellikleri düzenli olarak test etmenin yollarını arıyoruz. Üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile HTML5 oyunlarının TikTok’a nasıl getirileceğini araştırıyoruz.

TikTok’a getirilecek bu mini oyunların hiçbirinde reklam ve oyun içi satın alma şu an için bulunmayacak. İlk başlarda bu yeni özelliğin TikTok kullanıcıları tarafından nasıl şekilleneceği ve yeni içeriklerin nasıl türeyeceğini gözlemlemek için çalışılıyor. Ayrıca mini oyunları oynayanlar deneyimlerini kaydedip paylaşabilecekleler.

Bu pilot uygulama için TikTok, Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Letem gibi oyun geliştiricileri ortak çalışıyorlar.

YouTube'da onbinlerce kişi Dünya Kupası maçı sanıp futbol oyunu izledi YouTube'da onbinlerce kişi Dünya Kupası maçı sanıp futbol oyunu izledi

Ortaya nasıl bir sonuç çıkacak ve mini oyunlar kullanıcılar tarafından beğenileceği bilinmez. Ancak bu özellik çok beğenilir ve popüler olursa diğer sosyal medya hizmetlerinin de bu alanda çalışmalar yapacağı kesin.