TikTok'un paylaştığı ilk bilgilere göre, film kesitleriyle ilgili videolar etiketlenerek IMDb.o tarafından sağlanan film ayrıntılarını içeren bir sayfaya aktarılacak.

Snapchat, yapay zekalı yeni özelliğini kullanıma sundu! Snapchat, yapay zekalı yeni özelliğini kullanıma sundu!

ABD ve İngiltere'deki TikTok kullanıcıları artık videolarında yer alan film ve dizi şovlarının kesitlerini etiketleyebilecek. Ayrıca bir video içerisine en fazla beş tane etiket eklenebilecek ve bu etiketler, filmden veya diziden ayrıntıların yanı sıra bazı ilgili videoları içeren bir uygulama içi sayfaya yönlendirilecek.

tiktok (2)

TikTok videosu içerisinden bilgi almak isteyen kullanıcılar, film veya dizlerin oyuncu kadrosu, yönetmeni, içeriğin türü, çıkış tarihi, süre ve kullanıcı derecelendirmeleri dahil olmak üzere tüm bilgileri sağlayan IMDb sayfasına yönlendirilecek.

Video göndermeden hemen önce "Bağlantı ekle" seçeneğine dokunduğunuzda bir dizi veya filmi etiketleyebilirsiniz. Karşınıza çıkacak "Film ve TV" seçeneğini seçerseniz, IMDb'de bulunan 12 milyondan fazla yapımı arayabilir ve seçtiğinizi ekleyebilirsiniz.

tiktok (1)

Bu, çok sayıda film ve dizi içeriğiyle ile ilgili gönderi paylaşan kullanıcılar ve en sevdikleri başlıklar hakkında içerik arayanlar için yararlı olacaktır. Bu yeni özellik sayesinde yorumlarda, "Hangi film/dizi" soruları soran kullanıcılara karşı cevap niteliğinde olacak.

TikTok profiline film ve diziler eklenebilecek

TikTok'un paylaştığı ilk bilgilere görekullanıcılar, profillerinin favoriler sekmesine de film ve dizi ekleyebilecek. Bu yeni özelliğin Türkiye'de kullanıma ne zaman sürüleceği ise henüz belli değil.