Eski tabletleri yeniden çalıştırmaya yarayacak 6 ipucu Eski tabletleri yeniden çalıştırmaya yarayacak 6 ipucu

Sosyal medya uygulamalarının güvenliği çoğu kullanıcı için en başta gelmektedir. Çünkü sosyal medyalar kişiye özeldir ve kötü niyetli kişilerin eline geçmesini istemeyiz. Güvenlik endişeleri nedeni ile sosyal medyalar, birçok güvenlik aracını uygulamalarına eklemiştir. Bu güvenlik önemlerinin başında şifreler gelmektedir. Bir hesabın şifresini öğrenmek oldukça zordur, ancak hesap şifrenizi bilen kişiler hesabınıza erişebilir. Çoğu sosyal medya uygulamasında olan ve TikTok’ta da bulunan en önemli güvenlik özelliklerden birisi cihaz yönetimi ve güvenlik uyarılarıdır. Bu özellikler sayesinde hesabına giriş yapan cihazları görebilir veya hesap şifrenizi denemeye çalışıldığında haberiniz olabilir.

TikTok cihaz yönetimi ile hesabınıza giriş yapan bütün cihazları görebilir ve dilerseniz o cihazlardaki oturumları kapatabilirsiniz. Şüpheli bir cihazı gördüğünüzde, o cihazın oturumunu kapatmak ve TikTok şifrenizi değiştirmeniz önerilir. Ayrıca güvenlik uyarıları yardımı ile hesabına giriş yapmaya çalışan kişilerin de bildirimini alabilirsiniz. Bu sayede hesabına gizlice girmeye çalışanları anlayabilir ve hesap güvenliğini artırabilirsiniz. Siz de cihaz yönetimini yapmak ve güvenlik uyarılarını almak istiyorsanız, haberimizin detayında yer alan adımları inceleyebilirsiniz.

TikTok cihazları yönetme nasıl yapılır?

TikTok hesabınızın açık olduğu cihazları incelemek ve şüpheli gördüğünüz cihazlarda oturum kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • TikTok uygulamanızı başlatın.
 • Ana sayfanızın sağ alt köşesinde bulunan üç noktaya dokunun.

tiktok-cihazlar (1)

 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya (hamburger menü) dokunun.

tiktok-cihazlar (2)

 • Açılan pencerede “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun.​​​​​​​
 • “Güvenlik” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​tiktok-cihazlar (3)

 • “Cihazlarınız” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​tiktok-cihazlar (4)

 • TikTok hesabınız ile giriş yapılmış cihazlar bu alanda gözükür. Dilerseniz cihaz bilgilerinin yanında bulunan çöp kutusuna dokunarak o cihazda oturumunuzu kapatabilirsiniz.

​​​​​​​tiktok-cihazlar (5)

Cihazları yönet bölümünde hesabına giriş yapmış cihazların bilgileri yer alır. Hesabınızın açık olduğu telefonun markası veya tarayıcı ismi, giriş yöntemi ve giriş zamanı yer alır. Şüpheli gördüğünüz cihazların oturumunu kapatmanız tavsiye edilir ve şifrenizi değiştirmeniz.

TikTok şifrenizi değiştirmeyi öğrenmek için “TikTok şifre değiştirme nasıl yapılır? 2022” haberimizi inceleyebilir ve haber detaylarında bulunan adımları inceleyebilirsiniz.

TikTok güvenlik uyarılarına nasıl bakılır?

TikTok hesabınıza giriş yapmaya çalışan ve bu işlemi başaramayan eylemler kayıt edilir ve size bildirim olarak gönderilir. Ayrıca bu başarısız denemeleri istediğiniz zaman gözden geçirebilirsiniz. Güvenlik uyarılarını incelemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • TikTok uygulamanızı başlatın.
 • Ana sayfanızın sağ alt köşesinde bulunan üç noktaya dokunun.
 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya (hamburger menü) dokunun.
 • Açılan pencerede “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun.
 • “Güvenlik” seçeneğine dokunun.
 • “Güvenlik uyarıları” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​tiktok-guvenlik-uyari (2)

 • Bu alanda son 7 gün içinde hesabınıza giriş yapmaya çalışan olağan dışı eylemler listelenecektir. Çok şüpheli bir hareket görürseniz şifrenizi değiştirmenizi ve güvenlik önlemlerinizi artırmanız tavsiye edilir.

​​​​​​​tiktok-guvenlik-uyari (1)