ABD merkezli içerik dağıtım ağı, DDoS koruması, internet güvenliği ve alan adı sunucusu hizmetleri firması Cloudflare Radar'ın popülerlik sıralamasına göre yılın en popüler 10 alan adı ve en popüler 10 sosyal medya sitesi belli oldu.

Popüler video paylaşım uygulaması TikTok ilk olarak Şubat 2021'de sadece bir günlüğüne 1 numara oldu. Mart ayında TikTok, Ağustos ayının çoğu gününde en popüler web sitesi haline geldi ve zirvede kalmayı başardı. TikTok, trafik açısından İnternet'in favori sosyal medya platformu olarak Facebook'u geride bıraktı, ancak Facebook dünya çapında en çok kullanıcıya sahip platform olmaya devam ediyor.

Cloudfare'in 2022'nin en popüler web siteleri incelemesine göre ise TikTok'un Google veya Facebook üzerindeki üst sıralardaki hakimiyeti uzun sürmedi.

2022'nin en popüler 10 alan adı

1. Google
2. Facebook
3. Apple, TikTok
5. YouTube
6. Microsoft
7. Amazon Web Hizmetleri
8. Instagram
9. Amazon
10. iCloud, Netflix, Twitter, Yahoo

WhatsApp ilk 10'un dışında kalırken, Twitter, Yahoo, Netflix ve iCLoud 10 numarayı paylaştı. 

X'ten yeni özellik: Gölge yasaklı olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz! X'ten yeni özellik: Gölge yasaklı olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz!

sosyal-medya

En popüler sosyal medya sitelerinde Facebook ilk sırayı alırken, ikinci sırada TikTok yer aldı. Onu Meta'nın bir diğer platformu Instagram takip etti.

En popüler 10 sosyal medya sitesi (trafik açısından)

1. Facebook
2. TikTok
3. Instagram
4. Twitter
5. Snapchat
6. LinkedIn
7. Discord
8. Reddit
9. Pinterest
10. Kwai

Yetişkinlere yönelik web sitelerinin, tüm web sitelerine yönelik trafik analiziyle hariç tutulduğunu hatırlatmakta fauda var.