Analitik firmalarından alınan yeni veriler, tüm zamanların en hızlı büyüyen uygulaması olmasına rağmen, Threads'in etkileşimi o zamandan beri yüksek seviyede düştü.

Raporlara göre, günlük aktif kullanıcı sayısı 7 Temmuz'da 49 milyondan 14 Temmuz'da 23,6 milyona düştü ve en yüksek etkileşimin görüldüğü bildirilen Amerika Birleşik Devletleri'nde, kullanım aynı zaman diliminde günde 21 dakikadan altı dakikanın biraz üzerine düştü.

Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama! Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama!

Yalnızca Android'in Threads kullanımına dayalı olduğu konusunda uyarıda yapılsa da, bulgular, diğer şirketlerin bulgularıyla aynı çizgide seyir gösteriyor. 

threads-2

Threads, birçok Twitter kullanıcısının yeni alternatifler aradığı bir anda yayınlandı ve Instagram ile olan bağları, kullanıcıların kaydolmasını ve mevcut sosyal grafiklerini taşımasını olağanüstü derecede kolaylaştırdı. 

Instagram'ın üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, Cuma günü paylaştığı bir Threads gönderisinde, şirketin bu aşamada özellikle etkileşim ölçümlerine odaklanmadığını öne sürdü.

Meta'nın bu koşullardan tam olarak yararlanıp yararlanamayacağı, büyük olasılıkla kullanıcılarının geri gelmesini sağlamak için ne kadar hızlı yeni özellikler ekleyebileceğine ve Avrupa Birliği içinde başlatılıp başlatılamayacağına bağlı olacağı belirtiliyor.

Editör: Enes Sapmaz