Samsung’un en popüler akıllı telefonlarından Galaxy A52, aldığı yeni güncellemenin ardından bir problemle karşı karşıya kaldı. Telefonun kullanıcıları HDR özelliğine sahip olan telefonun, bu videolarda parlaklıkla ilgili bir sorun yaşadığını belirtti.

Samsung’un fiyat-performans olarak en başta gelen telefonlarından olan Galaxy A52, Haziran 2021 güvenlik yamasını içeren yeni bir güncelleme aldı. Ancak bu güncelleme sonrasında kullanıcılar YouTube uygulaması üzerinden HDR videolarla ilgili sorun olduğunu belirttiler.

Öne çıkan raporlara göre YouTube uygulamasında HDR ibaresi yer alıyor. Ancak videoyu bu özellikte oynatmak istediğinizde telefonun ekranı ne yazık ki aydınlanmıyor. Bu sorun başlarda küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından yaşanıyordu. Ancak çeşitli mecralarda daha fazla kullanıcı aynı sorunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Galaxy A52 HDR video sorunu nasıl çözülür?

  • İlk olarak Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmemiz gerekli. Bunun için ”Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım bilgileri>Yapı Numarasına” 7 kez hızlıca dokunun.
  • Ardından buradaki ayarlardan ”Donanım katmanlarını devre dışı bırakın” seçeneğini seçelim

Sorunun geçici çözümü bu şekilde. Yakında sorunun çözümü için bir güncelleme yayınlanacaktır.

OKUYUN  Ücretli Twitter yolda! İşte Twitter Blue'nun Türkiye fiyatı...