Xiaomi, beta olarak test ettiği MIUI 12.5‘in piyasaya sürüleceğini tarihi duyurdu. “Mi Fan Open Day” etkinliğine ev sahipliği yapan şirket, 30 Nisan’da MIUI 12.5 güncellemesini yayınlayacak.

Şirket, MIUI 12.5 kararlı sürümünün çıkış tarihini açıkladı ve bu güncellemeyi alacak ilk 5 modeli de paylaştı. Bu nedenle yeni güncellemeler ilk olarak Xiaomi, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9SE ve Mi 11 modellerine gelecek.

Xiaomi MIUI 12.5 kararlı sürüme nihayet kavuşuyor

Xiaomi, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9SE ve Mi 11 modelleri birkaç gün önce kararlı sürümü aldı. Güncelleme, cihazda “Stable Beta” olarak göründüğü için tamamen kararlı sayılmıyordu. Bu nedenle, şirket 30 Nisan‘da herkese açık bir kararlı sürüm yayınlayacak.

Stable Beta nedir?

“Stable Beta” olarak sunulan güncellemeler genellikle sınırlı sayıda kişi tarafından kullanılabiliyor. Güncellemeyi bu şekilde sunan şirketin amacı, hata olup olmadığını tespit etmek. Üretici, önce bu üyelere bir güncelleme göndererek bir sorun olup olmadığını belirliyor. Versiyonda bir sorun yoksa aşamalı olarak güncelleme tüm kullanıcıya OTA‘dan ulaşıyor.

Xiaomi’nin 30 Nisan’da yayınlayacağı kararlı MIUI 12.5 güncellemesi ilk olarak Çinli kullanıcılar tarafından kullanılacak. Dünya çapındaki kullanıcılar bu güncellemeyi 2021’in ikinci çeyreğinde almaya başlayacak. Ancak şu anda bu konu hakkında net bir bilgi yok.

OKUYUN  "Güvenlik Duvarını" bu kadar yakından incelemiş miydiniz?