Çinli teknoloji devi Xiaomi, son aldığı patent ile herkesi şaşırttı. Patent, ana kamera ve selfie kamerasının yerini alacak ekran altı döndürülebilir bir kamera için. Bu teknoloji ile telefonda kullanılacak bu ekran altı dönebilir kamera sayesinde, tek bir kamerayı hem selfie hem de ana kamera olarak kullanmış olacağız. üstüne üstlük bu kamera ekran altında yer alacak.

Patent başvurusu ortaya çıktı

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ‘ya yapılan patent başvurunun gösterdiği gibi şirket, dönen bir ekran altı kamera modülünün geliştirilmesinde büyük adımlar atıyor.

LetsGoDigital tarafından tespit edilen WIPO belgelerine göre; patent başvurusu Şubat 2020’de, ekran altı kamerası bulunan bir “Terminal cihazı” için yapıldı. Flip kamera modülü, cihazın arkasına yerleştiriliyor. Üçlü kamera kurulumunda dönebilen bir üst lense sahip. Ayrıca patent ekranın altında dahili olarak döndürülen kameranın çalıştırılması için bir manyetik sürücü modülünün kullanılabileceğini aktarıyor.

Ekran, etkinleştirilmiş kamera modülüne uyacak şekilde ayarlanıyor ve eşit derecede güçlü bir çekim imkanı sağlıyor. Özçekim kamerası görevi görecek şekilde döndürülebilen bir ekran altı kameraya sahip ilk Xiaomi akıllı telefonun Mi Mix 4 olacağına dair iddialar yer alıyor. Ancak ne zaman kullanılacağı konusunda henüz net bir bilgi yer almıyor.

Xiaomi’nin bu yeni yaratıcı teknolojisi hakkındaki düşünceleriniz neler? Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Kripto Tostçu! Bu tostçuda Bitcoin geçiyor...