Çinli cep telefonu üreticisi Vivo, yeni bir patent aldı. Patente göre telefon geniş bir ekrana sahip olacak ve dışa doğru katlanacak. Katlanabilir ekranlı cep telefonu patentleri hakkında bilinmeyenler…

Birçok marka katlanabilir ekranlı telefonlarla deneyler yapsa da Vivo yeni bir patent aldı. LetsGoDigital tarafından oluşturulan ve görselleştirilen bu patent çok farklı görünüyor. Şimdiye kadar tanıtılan katlanabilir ekranlı telefonlardan farkı ise bu ekran dışa doğru kıvrılıyor.

İlk katlanabilir ekranlı telefon patenti

Cep telefonunun görselleştirme patenti, bir alt dışa menteşeye ve arka panel ile bir bağlantıya sahiptir. Telefon patenti CNIPA’dan Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi tarafınca alınmıştır. Telefon beş kamera ile tasarlanmıştır. Bu kameralardan biri periskoptur. Sağ tarafta da küçük çubuk şeklinde bir LED flaş var.

Görünmez görsel efektte ses seviyesinin dokunmatik kontrol ile ayarlanabileceği tahmin edilmektedir. Şarj soketi yok, bu yüzden Vivo sadece kablosuz olarak şarj edilebiliyor gibi görünüyor. Ayrıca Vivo Apex 2020 konsept telefonda da benzer özellikleri görmüştük.

OKUYUN  İşte en çok sahtesi üretilen akıllı telefonlar! Listenin zirvesinde tanıdık bir isim var...