Covid 19’un hayatımıza girmesiyle birlikte antiviral ve antibakteriyel teknolojilere olan ilgi oldukça arttı. İnsanların bu konudaki endişelerini gören Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümü öğrencileri Kubilay Kuzey Okumuş, Alperen Fikret Vaizoğlu ve Seyfettin Peynirci’nin ortak çalışmalarıyla karşımıza çıkan Bast, Türkiye’nin ilk antiviral ve antibakteriyel teknolojiye sahip telefon kılıfını tüketicilere sundu. Peki bast tam olarak ne vadediyor?

‘’Hiç yıkamadığımız üçüncü elimiz olan tekelefonlarımızdaki mikroorganizmaları nötralize ederek güven sağladığını’’ söylüyorlar. 

Bast telefon kılıfı sayesinde telefonunuza temas eden bakterilerin %99’u yok oluyor!

Bast telefon kılıfıyla ilgili yapılan açıklamalara göre kılıf, bakterilerin yüzde 99’unu yok ediyor. Bu sayede de çok daha hijyenik bir akıllı telefon deneyimini kullanıcılara sunuyor. Bast telefon kılıfı, işlevini TAK (Türkiye Akreditasyon Kurumu) tarafından verilen antibakteriyel sertifikası ve uluslararası SSL sertifikası ile kanıtlamış durumda. 

Bast Kurucu Ortaklarından Kubilay Kuzey Okumuş, toplum sağlığı tehdidini en aza indirgemek için çalıştıklarını ifade ederek, ‘’Türkiye’nin ilk ve tek antibakteriyel telefon kılıfı, incelikle disperse edilmiş, polipropilen özel formülü ile kesintisiz olarak bakterilere karşı savaşıyor. Gün içinde en sık temas ettiğimiz telefonlar için antiviral ve antibakteriyel teknoloji ile ürettiğimiz kılıflar sade, işlevsel ve şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. Çevre dostu ve parmak izi lekesi yapmayan ürünler, her temasta kullanıcıları görünmeyen tehlikelerden de koruyor. Şu an için bastcase.com, Amazon Türkiye ve Trendyol üzerinden satışa sunduğumuz telefon kılıflarımızla ilgilenen önemli e-ticaret şirketleri ile görüşmelerimiz sürüyor. Çok yakında Hepsiburada’da da yer alacak olan yerel teknolojimizi, dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyoruz’’ şeklinde konuştu. 

Genç ve dinamik üniversite öğrencileri tarafından hayata geçirilen bir proje olmasıyla da dikkatleri üzerine toplayan Bast, mikroplarla temas ettikten hemen sonra çalışmaya başlıyor ve sadece 4 saat içerisinde %99’a varan hijyen sağlıyor. Ayrıca Bast’ın iddiasına göre Bast kılıflar 66 ay boyunca etkisini kaybetmiyor. 

OKUYUN  Türkiye'de en çok IMEI kaydı yapılan telefon markası açıklandı!