TCL, hem katlanabilir hem de genişletilebilir bir telefon konsepti tanıttı. Fold’n Roll, katlanabilir ve genişletilebilir ekranı ile sektörde bir ilke imza atıyor. İlginç konsept için TCL‘deki uzmanlarla işbirliği yapılacak.

TCL Fold ‘n Roll katlanır ekranlı telefon sınıfında genellikle içe veya dışa doğru katlanan modeller görmekteyiz. TCL Fold ‘n Roll adlı ilginç konsept, katlanabilir ve genişletilebilir teknolojileri ilk kez bir araya getiriyor. Katlama stili Huawei X gibi dışa dönük ve 8.85 inçlik ana ekran bu şekilde ortaya çıkıyor. Açıldıktan sonra da genişleyip ve boyutu 10 inç’e varabiliyor. Katlandığında ise boyutu 6.87 inçi bulabiliyor.

 

TCL, yeni telefon konsepti için Çinli ekran üreticisi CSOT dahil olmak üzere farklı üreticilerle temas halinde. Bu görüşmeler sırasında ortaya çıkan birden fazla katlanma durumunda ekranı korumak için destek ve kişiye özel menteşe tasarımları öne çıkmış bulunuyor. TCL Fold ‘n Roll‘un hala prototip aşamada olduğu için ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil, ancak kesinlikle önünde aşılması gereken uzun bir yol var.

Peki ya siz Fold’n Roll konsepti hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda biz Megabayt ekibiyle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  TCL, Türkiye'de ürettiği ilk modeli açıkladı: Bu fiyata biraz zor...