YouTube, mobil cihazlarda hiçbir zaman masaüstündeki kadar kullanışlı olmadı. Bilgisayardaki gibi arka planda bir şeyler oynatmamızı sağlayan bir esnekliğin aksine mobil cihazlarda genelde açıp videoyu izlediğimiz ve ekranda kalmamız gerekiyor. Bu özellikleri ve reklamsız izleme gibi özellikleri kullanmamız için de YouTube Premium aboneliği satın almamız gerekli. Tabii ki az sonra size anlatacağımız gibi başka ve ücretsiz bir yol bulmazsak…

Vinegar uygulaması YouTube sorunlarına bire bir

Vinegar isimli uygulamanın fiyatı App Store’da 1,99 dolar ve ihtiyacınız olan YouTube uygulaması uzantısı diyebiliriz. Vinegar’ın ilk göze çarpan özelliği, videolardan reklamları kaldırması. Reklamlar, YouTube’daki birçok içerik oluşturucu için temel gelir kaynağı olsa da, sinir bozucu, agresif ve genellikle hedef odaklıdırlar. Mevcut birçok reklam engelleyiciden birini kullanarak reklamlarla başa çıkabilmiş olsanız da , Vinegar’da bu işlevsellik yerleşik olarak bulunur.

Safari’ye bir eklenti olarak gelen Vinegar, aynı zamanda resim içinde resim özelliğini mobil YouTube’a geri getiriyor. Bu hizmet , Safari’de YouTube’un web sürümünü kullanıyor olsanız bile, genellikle iOS’ta resim içinde resim özelliğini yalnızca YouTube Premium kullanıcıları ile sınırlar

Vinegar sayesinde diğer uygulamalarda gezinirken YouTube pencerenizin etrafta asılı kalmasını sağlar.

Arka planda oynatma

Vinegar’ın en önemli özelliği ise Safari arka plandayken bile videoların oynatılmaya devam etmesi. Böylece bir müzik videosu açıp, Safari’yi arka plana aldıktan sonra rahat rahat müzik dinleyebilirsiniz. Ekranınızı açık tutmanıza gerek kalmaz ve YouTube’dan başka uygulamalar da kullanabilirsiniz.

Safari sekmeleri arasında geçiş yapabilir ve videoyu oynatmaya devam edebilirsiniz, ancak telefonunuzu kilitleyip oynatmanın devam etmesini bekleyemezsiniz; Bunun çalışması için oynatma penceresinin üst kısmındaki video kalitesi seçeneklerinin en sağındaki “Ses”i seçmeniz gerekli.

Vinegar’ı Mac, iPhone ve iPad App Store’larından bir kereye mahsus 1,99$ ücret karşılığında indirebilirsiniz .

OKUYUN  Instagram için 2 yeni özellik geliyor! Çok seveceksiniz...

Uygulama mağazasına gitmek için tıklayın.