Youtube kanalından paylaştığı teknolojik içerikli videolar ile bilinen Lewis Hilsenteger, iPhone 13’ü bekleyen tüketiciler için büyük bir gelişmeye imza attı. iPhone 13 Pro Max akıllı telefonun gerçek maketini elde eden Hilsenteger, böylelikle iPhone 13 Pro Max’in tasarımını ortaya çıkarmış oldu.

iPhone 12 ile birlikte tasarım konusunda önemli değişiklikler yapan Apple, akıllı telefonunu köşeli bir hale getirdi. Tahmin ediyoruz ki teknoloji devinin birkaç yıl bu tasarımı benimseyecek. Bu bağlamda iPhone 13’ün, iPhone 12’ye benzemesi bekleniyor. Sonbahar aylarında çıkış yapması beklenen iPhone 13’ün, bu kez çentik meselesine yeni bir çözüm getireceği öngörülüyor.

Maket göz önüne alındığında iPhone 13 Pro Max, daha küçük bir çentikle gelecek

(Soldaki telefon, iPhone 13 Pro Max – Sağdaki telefon, iPhone 12 Pro Max)

Apple’ın her zaman ortaya hizaladığı hoparlörü telefonun en üst kısmına çekilerek, çentiğin küçülmesi sağlanacak. Böylece “TrueDepth” olarak adlandırılan ön kamera kurulumu birbirine yakınlaştırılmış ve ekranın küçülmesi sağlanmış olacak. Sıkça dile getirilen bu iddia, bu kez gerçek olmaya çok yakın.

iPhone 13 Pro Max ve iPhone 12 Pro Max’in tasarımını detaylıca inceleyen Hilsenteger, modelin arka kamera kurulumunda ufak bir fark olacağını ifade etti. Eğer maket gerçek telefonun aynısı olursa, iPhone 13’te daha büyük kamera sensörleri olacak. Öte yandan 2020 model iPhone ile 2021 model iPhone arasında başka bir fark olmadığını, geriye kalan tüm özelliklerin aynı olduğunu belirtmek isteriz.

İşte Lewis Hilsenteger çektiği söz konusu video:

OKUYUN  Ubisoft, oynaması ücretsiz The Divison: Heartland'i duyurdu!