Apple, iOS 14’te aktif olarak kullanılmış olabilecek güvenlik açıklarını giderdi. Cihazlarınızı en kısa sürede güncelleyin. Yapılan güncellemeler neleri içericek?

Apple, iOS 14.4 güncellemesini iPhone ve iPad kullanıcılarına sunmaya başladı. İOS 14.3 kadar önemli olmasa da bazı küçük iyileştirmeleri yapıldı. İlk olarak, ayarlar menüsünde, iPhone’a Bluetooth aracılığıyla bağlanan üçüncü taraf ses cihazının türünü belirlemenize izin veren yeni bir seçenek bulacaksınız. Bunu yapmak, iPhone’unuzun kulaklığın ses seviyesini doğru bir şekilde ölçmesine yardımcı olabilir, böylece zamanla işitme duyunuza zarar verebilecek sesleri dinlediğinizde bir uyarı gönderecektir.

Apple ayrıca iOS 14.4’te güvenlik ile ilgili bir makale yayınladı. Güncelleme, işletim sisteminin temel kodu ve Safari’nin WebKit motoruyla ilgili üç güvenlik sorununu düzeltti. Kötü amaçlı bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, güncelleme birisinin cihazınızı işgal etmesine izin verebilir. Apple, her üç durumda da bu güvenlik açıklarından “aktif olarak yararlanılabileceğini” belirtti. Şirket, gelecekte güvenlik açığı hakkında daha ayrıntılı bilgi paylaşacağını söyledi, ancak zamanını belirtmedi.

Apple, kamera uygulamasını QR kodunu daha iyi tanıyacak şekilde ayarladı ve iPhone 12’deki kamera bileşeninin Apple olmayan bir bileşenle değiştirilmesi durumunda yeni bir uyarı görünecektir.

Güncelleme iPhone 12 Pro tarafından yakalanan yapay HDR fotoğraflarını düzelten ve diğeri klavye gecikmesini düzelten birçok hata düzeltmesi içeriyor fakat iOS 14’ün ilk sürümünden bu yana güncellemeler bazı iPhone kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor.

 

Ayrıca, şirketin Fitness + ve Unity saat yüzlerindeki yeni “yürüme süresi” özelliğiyle birlikte gelen watchOS 7.3’ü de hemen indirebilirsiniz. Güncellemeyi indirmenizi isteyen bildirimi görmezseniz, “Ayarlar” menüsünü başlatıp, “Genel” bölümüne giderek ve sayfanın üst kısmındaki “Yazılım Güncelleme” yi tıklayarak bunları manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

OKUYUN  Samsung güncelleme yarışında Google'ı geride bıraktı!