Samsung Galaxy S22 Ultra‘nın önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor ancak Koreli teknoloji devi Samsung‘un yeni amiral gemisi modelinin ilk görselleri ortaya çıktı.

Galaxy S22 Ultra’nın sızdırılan görselleri, kavisli tasarımı gözler önüne seriyor ve Galaxy Note 20‘yi andırıyor.

Galaxy S21 serisi, Galaxy Note serisinin dışında S Pen için destek alan ilk ürün olmuştu. Sızdırılan görsellerde Galaxy S22 Ultra’nın da S Pen desteği ile geleceğini görüyoruz.

Onleaks ve Digit‘in sızdırdığı görsellerde, Galaxy S22 Ultra hakkındaki bazı temel özelliklere ulaşıyoruz. Samsung, Galaxy S22 Ultra için Note serisinden ilham almış görünüyor. Görüntülerde de görebileceğiniz gibi, telefonun üst ve alt kısımlarında düz kenarlar ve S Pen’i barındıran bir yuva bulunuyor.

Galaxy S22 Ultra, yüksek yenileme hızına sahip yüksek çözünürlüklü bir AMOLED panel olması muhtemel olan 6.8 inçlik kavisli bir ekrana sahip.

OnLeaks tarafından sağlanan boyutlar, S22 Ultra’nın kabaca 163.2 x 77.9 x 8.9 mm ölçülerinde olduğunu ve kamera çıkıntısını da eklerseniz 10,5 mm kalınlığa sahip olduğunu gösteriyor.

P-şekilli kamera modülünden bahsetmişken, Samsung’un dörtlü kamera kurulumu ve birlikte kullanılacak bir dizi sensör ile kamera performansında önemli kazanımlar sergilemesi bekleniyor. Özelliklerini bilmesek de kamera sensörlerinden biri periskop telefoto lens olacak.

Samsung’un Note serisini iptal edip etmediği belirsizliğini koruyor ancak Galaxy S22 Ultra’nın Note serisinden izler taşıdığı ortada.

OKUYUN  Netflix'te bu yaz yayınlanacak 13 orijinal filmin yayın tarihi belli oldu!