Güvenlik, akıllı telefon kullanıcıları için en önemli önceliklerden biridir ve sürekli yazılım güncellemeleriyle de sağlanıyor. Bazı popüler markalar özellikle eski telefonlar için yeni güncellemelerle insanların ilgisini çekmiş olsa da, diğer markalar aynı hizmeti vermeyebiliyor.

1. Google Pixel

Elbette güncellemeler açısından en başarılı şirketler, doğrudan güncelleme sağlayan Google ve Google Pixel telefonlardır. Pixel 4, Pixel 4a ve Pixel 5 gibi modeller hiçbir güncellemeyi kaçırmayacak. Bu telefonlar güvenli noktada sorun yaşamaz ve güncelleme aldıkları için güncel kalabilirler. Google Pixel telefonlar, özellikle kamera üzerinden alınan güncellemeler ile çok başarılı sonuçlar elde ediyor. En iyi güncellenen telefonlardan biridir. Maalesef bu telefon Türkiye’de aktif değil, Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkelerinde mevcut.

2. Samsung Galaxy Note 20

Google’in ardından ise ikinci sırada Samsung yer aldı. Samsung Galaxy Note 20, Galaxy S20 FE ve Galaxy S20 modelleri, alınan güncellemeler nedeniyle güvenli noktada tam not aldı.

3. Samsung Galaxy S20

Samsung, her yıl onlarca cep telefonu üretse de çok eski olmadıkları sürece telefonlarını güncel tutan firmalardan biri olmaya devam edecektir.

4. Samsung Galaxy S20 FE

Özellikle yüksek performanslı ve uygun fiyatlı S20 FE modelinin Türkiye’de satıldığını belirtmekte fayda var.

5. Sony Xperia 1

Sony’nin Xperia 1 ve Xperia 1 II modelleri, bu listede Google ve Samsung’dan biraz daha düşük puanlara sahip olsalar da, güvenlik güncellemeleri söz konusu olduğunda kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıyor. Xperia 1 ve Xperia 1 II modelleri güncellik söz konusu olduğunda kullanıcıları destekliyor.

6. LG Velvet 5G

LG Velvet 5G, aylık güvenlik güncellemesini kaçırdı ve model, aldığı güncellemelerle hala insanların dikkatini çekmeyi başardı. OnePlus ise genellikle güncellendiğinde kullanıcıları memnun etmedi.

OKUYUN  "Akıllı telefon bağımlılığı" uyku düzenini etkiliyor

7. OnePlus 7

Listede 4 farklı OnePlus modeli var. OnePlus 7 ve 7T Pro en az güncellenen modeller olsa da 8T modelinin de kaderi benzer. Öte yandan, OnePlus 8 Pro kullanıcıları bazı güncellemeleri kaçırmış olsa da yine de iyi durumda.

8. OnePlus 8 Pro

Kamera performansıyla dikkat çeken OnePlus 8 Pro güncel tutulması noktasında kullanıcılarını pek de üzmüyor.

9. Asus ROG Phone II

Ancak yine de hayal kırıklığı yaratan markalar ve modeller var ve beklentileri karşılamaktan çok uzak. Asus oyuncu telefonlarının ROG Telefon serisinin ilk üyelerini piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, güncelleme almayı durdurdu.

10. ROG Phone II

ASUS ROG Phone II uzun süredir güncelleme almasa da aynı serideki en son telefonlar bazı güncellemeler aldı. Yine de ASUS, en kötü güvenlik güncellemelerini sağlayan veya yalnızca kullanıcılar tarafından kullanılabilen bir marka olarak tescil edildi. Gelecekte kullanıcılar için bu sorunlara çözümler sunmasını umuyoruz.