Apple’ın Bul uygulamasındaki Item Safety Alerts (Öğe Güvenlik Uyarıları) özelliği sayesinde, biri konumunuzu izlediğinde cihazınız sizi bilgilendirecek. 

Apple’ın Bul uygulaması, kayıp ve çalıntı cihazları bulmak konusunda kullanıcıya büyük bir kolaylık sağladı. iOS’un 14.5 beta sürümü ile Apple bu özelliği daha da geliştirdi.

9to5Mac’ın paylaşımına göre Bul uygulaması, bilinmeyen izleme cihazlarının konum ayrıntılarınızı yayımlamasını otomatik olarak engelleyen yeni bir güvenlik özelliğiyle güncellendi. Buna göre Item Safety Alerts (Öğe Güvenlik Uyarıları) özelliğiyle, herhangi bir bilinmeyen izlenme cihazı üzerinize yerleştirildiğinde ve biri sizin konumunuzu izlediğinde sizi bilgilendirecek.

Apple, bu özelliğin kullanıcılar tarafından açık tutulmasının tarafında. Ancak birçok özellikte de olduğu gibi, Item Safety Alerts özelliğini de istediğiniz gibi açıp kapatma opsiyonuna sahip olacaksınız. Bunun için yapılması gereken tek şey Bul uygulamasına gitmek ve seçenekleri tercihe göre değiştirmek. 

iOS 14.5 beta sürümünü denemeyenler için Item Safety Alerts özelliğinin neye benzediğine dair, 9to5Mac yazarı Benjamin Mayo tweet attı. Paylaşıma bakıldığında, iPhone kullanıcılarına bu özellik kapanırsa istenmeyen kişilerin konumlarını bulabileceği bilgisi veriliyor. 

OKUYUN  Google, Android uygulamasında 'daha karanlık' olan bir 'karanlık modu' test etmeye başladı