Eşyalarınızı paylaşın, kayıp cihazları bulun ve herkesi eğlendirin. Apple kullanıcılarından oluşan bir aileyseniz ve şu anda Aile Paylaşımı’nı kullanmıyorsanız, çok fazla ücret harcıyor olabilirsiniz.

Çocukların yanlış tür içeriğe erişmemesini sağlamak, uygulamalara ve Apple hizmetlerine harcadığınız parayı çok daha ileriye taşımak için evinizin geri kalanıyla uygulamaları ve Apple hizmetlerini paylaşmanın harika bir yolu.

Aile Paylaşımı, ailenizin aynı iTunes ve App Store satın alımlarını, iCloud saklama alanını ve Apple aboneliklerini paylaşmasına olanak tanır.

Apple’ın Apple TV + ve News + gibi abonelik hizmetlerini paylaşmanıza , Satın Almak İçin Sor özelliğini etkinleştirmenize, böylece çocukların izniniz olmadan uygulama satın almasına, çocuk hesapları için Ekran Süresini etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza ve hatalı olanları bulmak için konum paylaşımını kullanmanıza olanak tanır. iPhone’lar ve iPad’ler, aile üyeleri tarafından kendi cihazlarında kapatılabilir.

Aile Paylaşımı ile her kişi kendi hesabına sahip olur; böylece ailenin geri kalanıyla aynı iCloud saklama alanına veya Apple Music aboneliğine erişirken birbirlerinin dosyalarını veya çalma listelerini göremezler.

 

Apple aile paylaşımını kaç kişiyle kullanabilirim?

Apple Aile Paylaşımı’nı siz dahil altı kişiye kadar kullanabilirsiniz.

Aile Paylaşımı’nın cihazları yetkilendirmekle aynı şey olmadığını unutmamak önemlidir. Aynı satın alınan müziklere, filmlere, uygulamalara veya kitaplara hepsinde erişmek için kendi Apple Kimliğinizi birden fazla cihazda kullanabilirsiniz ve sınıra ulaştığınızda (beş bilgisayar dahil on cihaz) kaldırmanız gerekir. başka bir cihaz eklemeden önce bir cihazı yetkilendirin. Ancak kaç cihazınız olursa olsun, hepsi aynı, tek Apple Kimliğine bağlıdır.

Aile Paylaşımı ile her biri birden fazla cihazda kullanılabilen birden çok farklı Apple Kimliği ile paylaşılır.

Ya çocuklarımın Apple kimlikleri yoksa?

 

13 yaşında veya daha büyükse, daha sonra Aile Paylaşımı ile kullanabileceğiniz kendi Apple Kimliklerini oluşturabilirler. 13 yaşından küçükler için çocuklarınız için hesap oluşturabilirsiniz.

OKUYUN  WhatsApp'ı daha güvenli kılmak mümkün!

Apple aile paylaşımı nasıl çalışır?

Ailenizin bir üyesi organizatördür. Eğer içine giderseniz Ayarlar> Adınız> Aile Paylaşımı size ailenizin mevcut Apple kimlikleriyle ya davet göndererek veya ailenizin gerekenden düşük 13s için yeni Apple kimlikler yaratarak yeni bir aile grubu oluşturabilirsiniz.

Daha sonra, hesap bazında neleri paylaşacağınıza karar verebilirsiniz. Böylece Apple TV + ‘ı daha büyük bir çocukla paylaşabilir, ancak daha küçük bir çocukla paylaşmayabilirsiniz veya çocuklarınızın App Store veya iTunes satın alma talep edebilmesi için Satın Almak İçin Sor seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bunu yaptıklarında, Mac’iniz, iPhone’unuz veya iPad’iniz derhal sizden isteği onaylamanızı veya reddetmenizi isteyecektir. Onaylarsanız, satın alma işlemi kayıtlı ödeme ayrıntılarınız kullanılarak devam edecektir.

Aile paylaşımı ile neler paylaşabilirsiniz?

Apple’dan satın alırsanız veya abone olursanız, paylaşabilirsiniz: Apple Music, Apple TV +, Apple News +, Apple Arcade , iCloud saklama alanı ve iTunes, Apple Books ve App Store satın alımları.

Apple aile paylaşımının maliyeti nedir?

Ücretsizdir, ancak bazı ücretli hizmetleri paylaşmak için uygun abonelik planına sahip olmanız gerekir; bu nedenle, örneğin Apple Music’i paylaşmak için bir aile aboneliğine ihtiyacınız olacaktır.

Apple aile paylaşımını hangi cihazlarda kullanabilirim?

Mac’lerde, iPhone’larda, iPad’lerde ve iPod Touch’larda çalışır. Mac’lerin macOS Yosemite veya sonraki bir sürümünü çalıştırması ve iOS / iPadOS aygıtlarının iOS 8 veya sonraki bir sürümünü çalıştırması gerekir. Paylaşılan uygulamaların da ek sistem gereksinimleri olabilir.