Dün akşam yayınlanan iPhone 14 tanıtım etkinliğinde Apple ve iPhone hayranlarının beklediği tek şey iPhone 14 değildi. Evet, tanıtım etkinliğini takıp eden kişiler arasında Ted Lasso dizisinin yeni sezonunun ne zaman geleceğini merak edenler de vardı. Ama dizi hakkında tanıtım etkinliğinde tek kelime geçmedi.

Peki, Ted Lasso komedi dizi ile ilgili neden iPhone 14 etkinliğinde insanlar yeni bilgiler bekledi. Çünkü Ted Lasso, Apple TV+ platformunun en büyük ve en popüler yapımı. Durum böyle olunca insanlar da beğenilen dizinin 3. sezonunun ne zaman başlayacağını merak ediyor ve Apple Inc. tarafından yapılan her etkinlik ve açıklamayı takip ediyor.

2022-09-08 10_41_29-Window

Ted Lasso, bir Amerikan futbolu koçunun İngiltere’de futbol takımı teknik direktörü olarak çalışmasını konu alan bir komedi dizisi. Dizinin birinci sezonu, 14 Ağustos 2020 tarihlerinde çıktı, ikinci sezon ise 23 Temmuz 2021 yıllında. İki yıl üst üste yaz ayında sevenleri ile buluşan dizinin 3. Sezonu, 2022 yazında yayınlanmadı. Bu nedenden ötürü dizi hayranları da yeni sezonun ne zaman başlayacağını sorar hale geldiler.

Hollywood Reporter’ın yaptığı haber göre dizinin üçüncü sezonu ile ilgili “Apple’ın niyeti 3. sezonu 2022 yazında geri getirmek” olduğu belirtildi. Ancak Apple bu sözü yerine getiremedi ve dizinin yeni sezonu ile ilgili yeni bir haber alamadık.

Deadpool 3'ten bomba haber: Hugh Jackman, Wolverine rolüyle dönüyor Deadpool 3'ten bomba haber: Hugh Jackman, Wolverine rolüyle dönüyor

Ted Lasso 3. sezon ne zaman çıkacak?

Ted-Lasso-3-sezonunun-gec-baslama-tarihi-sezonun-kendi-kalesine

Dizi hayranları, dizi ile iligili yeni haberleri alabileceği her mecrayı yokluyor. Apple’ın en büyük ve sevilen yapımı olan Ted Lasso ile ilgili en yakın etkinlik Emmy ödülleri. 13 Eylül Salı günü Türkiye saati ile sabah 03.00 da başlayacak ödüller de, Ted Lasso birçok ödüle aday.

Hayranlar, Apple’ın Ted Lasso dizi ile Emmy’de bir ödül alırsa yeni sezonun çıkış tarihini açıklayacağını düşünüyor. Aslında Emmy’de ödül alak ve ödül konuşmasında yeni sezonu açıklamak en iyi yer ve reklam alanı olabilir.

Ted Lasso 3. sezon final mi olacak?

Hollywood Reporter’ın haberine göre dizinin senaristi Bill Lawrence, dizinin planlaması ve finali hakkında şunları dile getirdi.

"Diziye başladığımızda, dizi hakkında üç sezonluk bir plan yaptık. Dizinin başlangıcını, ortasını ve sonunu planladık. Dizi anlatacak başka bir hikaye bulsa bile, ilk iki sezondaki hikaye son bulacak."

Ted Lasso hikayesi 3. Sezon itibari ile bitecek. Ancak yeni bir yan hikaye ile dizi devam edebilir.