Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, eski oyunlarının PS5 ve Xbox için GTA 5'in yeni sürümü de dahil "basit bağlantı noktaları" ile yetinmeyeceğini açıklad...

Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, eski oyunlarının PS5 ve Xbox için GTA 5'in yeni sürümü de dahil "basit bağlantı noktaları" ile yetinmeyeceğini açıkladı. Ayrıca CEO, şirketin yeniden yapılandırmalara karşı yaklaşımını tartıştı. Zelnick, VGC'de düzenlenen Morgan Stanley teknoloji konferansında bir konuşma yaparak Take-Two'da yeniden yapılanmanın önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Zelnik, yeni nesil GTA 5 hakkında iddialı bir açıklama yaptı

CEO Strauss Zelnick; “Yeniden düzenleme her zaman stratejinin bir parçası olmuştur. Biz bunu rakipten farklı bir şekilde yaptık. Sadece başlıkları devretmiyoruz, aslında yeni sürüm için başlığı farklı kılmak için elimizden gelen en iyi işi yapmak için zaman ayırıyoruz. Teknolojiyi geliştiriyoruz, görselleri yükseltiyoruz ve performans iyileştirmeleri yapıyoruz. İşte bu yüzden, yeniden düzenlenmiş başlıklarımızın genellikle çok iyi performans gösterdiğini düşünüyorum.” dedi. Bu haberin yayınlanmasının ardından dikkatler, Haziran 2020'de piyasaya sürülen ve PS5'e ücretsiz olarak verilecek olan yeni nesil GTA 5'e çevrildi. Zernike, "Eminim Rockstar harika bir deneyim sağlayacaktır, ancak sadecebasit bir bağlantı noktası yapıyorsanız bunu yapamazsınız” ifadesinde bulundu. Bu, Zelnick'in Take-Two ve Rockstar'a söylediği gibi bazı yönlerden, oyunları modern konsollara "başlığı değiştirmeden" tanıtmakla ilgilenmediklerini gösteriyor. Bazı insanlar bu durumun şirketin gelecekteki bakım planına bir fikir getirebileceğini düşünüyor. GTA V, Xbox One, PS4 ve PC'ye girdiğinde, GTA Online oyuncu kısıtlamaları artırıldı ve diğer özelliklerin yanı sıra birinci şahıs modu uygulandı. Diğer Rockstar Games haberlerinde yakın tarihli bir rapor, yeni bir GTA'nın geliştirildiğini ve Rockstar'ın kültürünü düzeltmek için değişiklikler yaptığını bildirdi. Take-Two Interactive, geçtiğimiz günlerde beş yıl içinde 93 oyun çıkarma planını yineledi.