Nicki Aycox, baldızı  Susan Raab Ceklosky ölüm haberini Facebook üzerinden duyurdu:

 "Güzel, zeki, ateşli, inanılmaz derecede yetenekli ve sevgi dolu baldızım Nicki Aycox Raab, yanında erkek kardeşim Matt Raab varken, dün hayatını kaybetti. Nicki ve Matt'in California'da birlikte harika bir hayatları oldu. O kesinlikle bir savaşçıydı ve tanıyan herkes onu severdi..."

2022-11-21 12_58_36-Window

Fantastik drama dizisi Supernatural'da Meg Masters karakterini canlandıran Nicki Aycox 2020'de lösemi teşhisi konulduktan sonra 16 Kasım Perşembe günü vefat etti.

Lösemi ile savaşını, kemoterapi dönemini, ameliyatını ve savaşını Instagram hesabından cesurca paylaşan yıldız oyuncu, üzücü bir şekilde savaşını kaybetti.

Aycox, haberi ilk olarak Mart 2021'de şöyle duyurmuştu:

"Ocak ve Şubat aylarında covid olduğumu düşünerek çok hastalandım. Fakat durum daha da ciddiydi ve sonunda lösemi teşhisi nedeniyle hastaneye kaldırıldım."

Son gönderisi, insanlara her zaman savaşmaya devam etmelerini söyleyen, aşağıdan izleyebileceğiniz güzel ve ilham verici bir videoydu:

Herkes bu korkutucu videoyu konuşuyor: Koyunlar günlerdir durmadan daire çiziyor - VİDEO Herkes bu korkutucu videoyu konuşuyor: Koyunlar günlerdir durmadan daire çiziyor - VİDEO

Supernatural yaratıcısı Eric Kripke de dahil olmak üzere arkadaşları ve iş arkadaşları, vefatının ardından Aycox'a olan saygılarını paylaştılar.

Aycox, Supernatural'daki sırasının yanı sıra oyunculuk kariyeri boyunca Dark Angel, Jeepers Creepers 2 ve Providence gibi çeşitli yapımlarda rol almıştı.