Nehrin dibinde 10 ay boyunca bozulmadan duran iPhone model bir telefon, uzun zaman süren ayrılığın sonucunda sahibine tekrar kavuştu. İşte detaylar... Telefonunu trajikomik bir şekilde kaybeden Owain Davis, son on ayını bir nehir yatağında çamur ve yabani otlarla kaplanmış olan iPhone'unu ile yeniden bir araya gelmesi sosyal medyada gündem oldu.

iPhone marka telefon sualtında 10 ay boyunca durdu!

35 yaşındaki Davis, Cinderford'da yer alan Wye Nehri'nde bir kano yarışı yaparken suya düşmesi üzerine telefonuna kaybetti.
Kano öncesi Owain Davis'in telefonuyla çekilmiş bir fotoğraf.
Telefonun kaybedilmesinden on ay sonra Miguel Pachaco adlı bir baba, genç kızıyla birlikte nehrin aynı kıyısında kano yaparken gözüne "mavi bir şey" takıldı. Telefonu nehir yatağından çıkaran şanslı baba, cihazın kurumasını bekledikten sonra tekrar çalıştırmayı denedi ve gözlerine inanamadı. Cihazın sıkıntısız bir şekilde çalıştığını gören Miguel Pachaco, telefonun sahibini bulabilmek için sosyal medyaya başvurdu ve şunları yazdı: "Bu iPhone'u Wye Nehri'nde kano yaparken buldum. Twitter'da yaptığı paylaşımda Pachaco, "Geçen yıl ağustos ayından bu yana suyun içindeymiş gibi görünüyor, çünkü ekrandaki tarih bunu gösteriyor. Telefonu eve götürdüm ve daha sonra düzgün bir şekilde kuruması için havalandırdım. Bu sabah şarja taktığımda gözlerime inanamadım. Telefonun sahibini bulmak gerçekten güzel olur, lütfen bu gönderiyi paylaşmaktan çekinmeyin." dedi. Olay üzerine tweet, platformda 4.000'den fazla kez paylaşıldı ve sonunda telefonun sahibi olan Davis'e ulaştı. Ancak tüm olayı biraz daha inanılmaz kılan şey ise Owain Davis'in sosyal medyayı kullanmamasıydı. Nişanlısının bir arkadaşından olayı duyan talihsiz Davis, telefonu Miguel Pachaco'dan teslim aldı. iPhone marka telefonunun hâlâ çalışır durumda olmasına şaşıran Davis, Miguel'in yalnızca onu bulması için değil, aynı zamanda telefonu yeniden çalışır hale getirmesi için gösterdiği çabadan da etkilendiğini belirtti. Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.