Oyuncular 'Galaktik İmparatorluk' ve 'Yeni Cumhuriyet' donanmasından gelen uzay gemilerini kontrol ederler ve birbirleriyle savaşırlar. Bu gemiler ile kullanıcılar, silah, kalkan ve motor işlevleri arasındaki güç hareketini kullanabilirler. Ancak, Galaktik İmparatorluk'tan gelen gemilerin kalkanları yoktur, bu da her iki takımın oyuncularına eşit fırsatlar vermek için sınıflarına başka eklemelerde bulunmasına yardımcı olur. Oyuncular daha fazla deneyim puanı kazandıkça, gemiler için yeni silahları, kalkanları, yükseltmeleri ve çeşitli kozmetik öğelerin kilidini açabilirler.

starwars squadrones (3)

Star Wars: Squadrons, Epic Games Store'da bir hafta boyunca ücretsiz oyun erişimine açılacak

EA'nın Motive Studio'nun uzay savaşı oyunu Star Wars: Squadrons'un keyfini henüz tatmadıysanız, önümüzdeki hafta Epic Games Store'da ücretsiz olarak erişime açılacak.

2020'nin sonlarında piyasaya sürüldüğünde eğer bu oyunu gözden kaçırdıysanız, Squadrons 90'ların sevilen X-Wing ve TIE Fighter uzay savaş oyunlarına benzer. Ancak, tek oyunculu hikaye modu yeterince eğlenceli olsa da, bu oyun deneyimin gerçek özü, hem takım tabanlı hem de tek kişilik oyun modlarını içeren çok oyunculu modundadır.

starwars squadrones (1)

Dünyanın en iyi esporcuları bu yıl İstanbul'da buluşuyor: Global Esports Games (GEG) Dünyanın en iyi esporcuları bu yıl İstanbul'da buluşuyor: Global Esports Games (GEG)

Star Wars: Squadrons, Motive Studios tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan Star Wars evreninde geçen bir uzay savaş oyunudur. Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 2 Ekim 2020'de piyasaya sürülen oyunun hikâyesi, Return of the Jedi'dan sonrasını ele alıyor.

Star Wars: Squadrons sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1300X veya Intel i5 6600k.
  • Bellek: 8 GB RAM.
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7850 veya NVIDIA GeForce GTX 660.
  • DirectX: Sürüm 11.
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan.