Spotify kullanıcılarının 2017'den beri bekledikleri "yüksek kaliteli müzik" aboneliği olan Spotify HiFi dönemi başladı. Normal aboneliklere ek olarak, yüksek kaliteli bir müzik deneyimi sağlamak i...

Blizzard'dan World of Warcraft için yeni adım! Blizzard'dan World of Warcraft için yeni adım!

Spotify kullanıcılarının 2017'den beri bekledikleri "yüksek kaliteli müzik" aboneliği olan Spotify HiFi dönemi başladı. Normal aboneliklere ek olarak, yüksek kaliteli bir müzik deneyimi sağlamak için ek ücret karşılığında sağlanacaktır.

Spotify, dünyanın en popüler müzik dinleme kaynağı haline geldi ve sonunda yüksek kaliteli müzik için yeni abonelik özelliği açtı. Spotify HiFi Aboneliği adlı bir paket aracılığıyla kullanıcılar "kayıpsız ve yüksek kaliteli müziğin" keyfini çıkaracaklar. Spotify, bu aboneliği Amazon Music and Tidal'dan sonra etkinleştirmeye karar verdi ve "Kayıpsız Müzik CD Kalitesinde" sloganını takip edecek. Spotify HiFi'yi uzun süredir bekleyen kullanıcıların bu abonelik sistemini aktif olarak karşılayacağına inanılıyor.

Spotify HiFi hangi cihazlarda çalışacak?

Günümüzün kulaklık ve hoparlör teknolojisinin gelişmiş doğası nedeniyle, Spofity HiFi birçok cihazda çalışabilir. HiFi'nin tüm cihazlarda, özellikle Spotify Connect kullanan hoparlörlerde çalışması bekleniyor. Spotify Hifi'nin de Premium hesabına bir eklenti ürün olarak satılması bekleniyor. Geçen yıldan bu yana % 29 büyüyen Spotify'ın, sadık müşteri tabanını başka platformlara kaptırmamak için bu tür değişiklikler yapmayı planladığı söyleniyor.

Spotify HiFi'nin fiyatı nedir?

Spotify Premium eklentileri haline gelecek HiFi üyeliklerinin "uygun fiyata" sunulması beklenmiyor. HiFi için Amazon Music ayda 15 ABD dolar, Tidal ise ayda 20 ABD dolar ücret almaktadır. Spotify'ın bu ücretlerle piyasaya girmesi bekleniyor ancak ülkenin dolar kurundan dolayı bundan sonra beklentilerin artmaması gerekiyor. Spotify'ın çevrimiçi etkinliği Stream On, 345 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyurduktan sonra Spotify HiFi'nin piyasaya sürülmesi, Amazon Music'in etkisi olarak değerlendirildi. Müzik platformları arasındaki rekabette kimin öne çıkacağı belli değil ama her gelişme kullanıcıları mutlu ediyor.