Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, çok eski ve işlevsel bir mobil uygulamaya sahip. Ancak, YouTube mobil uygulamasındaki simgeler çok klasik ve grafik olarak “eski moda“.

Geçen yıl ana uygulamasının simgesini güncelleyen YouTube, şimdi de YouTube Music uygulamasının simgesini güncelliyor. Ancak güncellemenin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Geçen yıl YouTube, mobil uygulamasını güncelledi ve daha modern hale getirmek için uygulamadaki simgeleri elden geçirdi. YouTube, ana uygulamasındaki modernizasyon çalışmasını şimdi de çevrimiçi müzik servisi YouTube Music’in mobil uygulamasında gerçekleştirmeye başladı.

YouTube Music’in Eski / Yeni hali:

YouTube Music, uygulamanın sürümüne bakılmaksızın az sayıda kullanıcı için yeni uygulama içi simgeler açabilir, YouTube Music’in amacı daha temiz, daha modern bir görünüm sağlamak. Yeni uygulama simgesi boyutu küçültülmüş, ayrıca daha çizgisel bir tasarıma sahip.

YouTube Music için yeni uygulama içi simgeleri, en azından şu an için yalnızca sanatçı sayfaları ve müzik oynatıcının seçenekler menüsünde mevcut. Şu anda, YouTube Music’in yeni simgesinin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak bilgilere göre YouTube Music simgesi yaklaşık iki aydır test aşamasında.

OKUYUN  Netflix, YouTube'da ücretsiz film yayımlayacak!