Önde gelen yayın platformu Twitch’te uyuyan yayıncılar dikkat çekmeye devam ediyor. Sonunda, yayıncı uykuya dalmaya çalıştığı yayından hatırı sayılır bir kar elde etti ve seyirci onu bağış ve bitlerle rahatsız etti.

Son zamanlarda “uyku yayıncılığı” kavramının yüksek geliri, yayıncıları bu alana çekmiştir. Kısa sürede yüksek karlar elde eden bu yayınlar, yayın oyunları kavramının önüne geçmeye başladı.

Twitch izleyicilerinde uyumak isteyen yayıncılar

Seyirci uyku yayınına yeni bir program eklemek için kullanılır. 26 yaşındaki Amerikalı Twitch Asya spikeri Andy, sokakta uyumaya çalıştı. Seyirci ayrıca abonelik, bağış ve biraz gönderme yoluyla onu uyanık tutmaya çalıştı. Bu süreçte yayıncı da yaklaşık 16.000 $ kazandı. Bağış bildirimi nedeniyle yayıncı uyuyamadı.

İzleyicilerden bağış alındığında, yayıncı tarafından belirlenen bot bağış metnini ifade edecektir. Yüksek sesle okuyan robot, yayıncıyı uykuda tutarak izleyicinin amacını tatmin eder. Ek olarak, izleyiciler yayıncının kişisel asistanı Amazon Alexa’ya da komutlar gönderdi. Komutlar, bir köpek gibi havlamayı, yüksek sesle müzik çalmayı veya çalar saat gibi bir ses çalmayı içerir. Yayıncı, izleyicileri sayesinde “Uber’i 16 dolara kullanıyordum” dedi. İlerleyen zamanlarda da uyku yayınlarının devam etmesi bekleniyor.

OKUYUN  Hindistan'da bir YouTuber, köpeğini helyum balonlarıyla uçurdu!