Ülkemizin ve dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun zamandır test ettiği ‘Bir kez görüntülenebilen fotoğraf’ özelliğini resmen kullanıma açtı. Kullanıcılar artık yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraf ya da videolar gönderebilecekler.

Beta sürümünde uzun zamandır test edilen özellik, son kullanıcı için de açıldı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde bir fotoğraf ya da videonun karşı tarafın galerisine kaydedilmesini engelleyebilecekler. Zira tıpkı Instagram ya da Snapchat gibi uygulamalarda olduğu gibi WhatsApp’ta da yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraf ve video gönderimi yapılabilecek.

Özellik gayet güzel gözükse bile bazı anlamsız noktaları var. Örneğin fotoğrafları yada videoları gönderdiğinizde ekran videosunun yada görüntüsünün alınması engellenmiyor. Bu yüzden özel fotoğraflar gönderiyorsanız, güvenliğinizin risk altında olabileceğini unutmayın. Üstelik, bir sefer görüntülenen bir içeriğin ekran görüntüsü alındığında, herhangi bir bildirim de gönderilmiyor.

Nasıl kullanılır?

Bir sohbete girdiğiniz zaman her zamanki gibi fotoğraf veya video gönderme bölümüne girin ve göndermek istediğiniz içeriği seçin. Daha sonra mesaj yazabileceğiniz yerin sağ tarafında olan “1” yazılı butona dokunarak içeriğin bir kez görüntülenebileceğini seçin. Bir uyarı mesajı gelecek. Bu uyarıyı onayladıktan sonra da içeriğiniz, karşı tarafın bir kez görüntüleyebileceği şekilde gönderilmiş oluyor. Uygulamanızın güncel olduğunu kontrol etmeyi de unutmayın.

OKUYUN  6 tuhaf kedi davranışı ve anlamı - VİDEO