WhatsApp, bundan böyle uzun süredir beklenen bir özellik olan, Android ve iOS cihazlar arasında sohbet aktarımı yapmaya izin verecek. Artık telefon değiştirme gibi durumlarda Android’deki sohbetlerinizi iOS’a ya da tam tersi şekilde iOS’daki sohbetlerinizi Android’e aktarabileceksiniz.

Kısa süre içinde genel kullanıma sürülmesi beklenen yeni WhatsApp özelliği, kullanıcıların uzun süredir beklediği sohbet aktarımını sonunda uygulamaya ekliyor. Bundan önce Android ve iOS işletim sistemleri arasında sohbetlerinizi aktarmanız mümkün değildi.

Android bir cihaz kullanan kişiler, iOS bir cihaza geçtiğinde tüm sohbetleri kaybolmuş sıfır bir şekilde başlıyordu. Aynı şekilde iOS’tan Android’e geçenler de. Ancak WhatsApp’ın 22.2.74 beta sürümü kaynak kodlarında ortaya çıkan özellik sayesinde iki işletim sistemi arasında sohbet aktarımı artık mümkün kılınıyor.

Yeni sohbet aktarım özelliği sayesinde iki cihazda da WhatsApp yüklüyken kablo veya Wi-Fi bağlantısı ile sohbet aktarımı gerçekleşecek.

Artık eski cihazlarınızdaki sohbetleriniz o telefonda kalmayacak ve hangi işletim sistemine geçerseniz geçin sohbetlerinizi artırabileceksiniz.

Yeni düzenleme araçları da geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma programı WhatsApp, uzun bir süredir çizim araçları sağlıyor ancak bunlar oldukça kısıtlı. WhatsApp’ın beta uygulamasındaki yeni detaylara göre artık çizim uygulamasına ek kalem seçenekleri geliyor.

WABetainfo’nun paylaştığı bilgilere göre, WhatsApp’ın yerleşik medya düzenleme araçlarına iki yeni çizim kalemi eklenecek. Artık kullanıcılar resimlere ve videolara daha kalın veya daha ince çizgiler çizmesine olanak tanıyacak. Böylece birine resim veya video gönderirken medya düzenleyiciden yeni kalemlere erişebileceksiniz.

Bulanıklaştırma seçeneği

WhatsApp ikinci bir özellik olarak ise görüntülerin gönderilmeden önce bulanıklaştırılması sağlanacak bir araç üzerinde çalışıyor. Görüntüleri doğrudan görüntü düzenleyiciden bulanıklaştırma özelliği, hassas bilgiler içerebilecek ekran görüntülerini veya görüntüleri paylaşırken kullanışlı olacak.

İki özelliğin de genel kullanıcıya ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor.

OKUYUN  Zarar eden Netflix'ten "uygun fiyatlı ama reklamlı" paket seçeneği geliyor