Son dönemlerde gizlilik sözleşmesi ile oldukça gündem olan WhatsApp, işletmeler için oldukça önemli bir platform. İşletme hesabıyla, müşterilerine kolayca ulaşabilen kurumlar platformu kullanmaya devam ediyor. Yapılan bir etkinlikte WhatsApp yetkililerinin duyurduğu yeni özellik, işletmelerin işlerini kolaylaştıracak gibi duruyor. Yeni özelliğe baktığımızda ise birçok uygulamada yer alan hızlı mesajlaşma menüsü artık WhatsApp’ın işletmeler hesabında da kullanılabilecek.

Yeni özellikle artık işletmeler, müşterilerin sorabileceği tahmini soruları önceden cevaplayabilme şansını elde edecekler. Müşteriler ekrana baktığında, birçok soru görecek ve seçeneklerden birini seçmeleri halinde istedikleri cevaba da ulaşabilecekler.

İşletmelerin, en basit sorular için bile vakit harcadıkları düşünüldüğünde, bu özellik oldukça kurtarıcı olabilecek. Birçok kişi WhatsApp’ın bu özellik için geç kaldığını düşünüyor çünkü çoğu e-ticaret sitesinde bu tür hizmetler çoktan yerini almıştı. Yine de son dönemlerde oldukça gündem olan WhatsApp, bu özellik ile olumlu şekilde anılabilir.

Gelen özellikler arasında bir de stok durumlarıyla ilgili bildirim gönderme özelliği yer alıyor. Bu özellik ile kullanıcıların siparişleri ile ilgili bilgi alması da hem kolaylaşacak hem de cevap verme süresi kısalmış olacak. Siz WhatsApp’ın işletme hesaplarına getirdiği bu özellikler ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Çok beklenen o özellik iPhone'lar için yayınlandı! Artık daha kolay...