Çoğu sosyal medya uygulamasında olduğu gibi, Twitter da ücretli abonelik dönemine başlıyor. Twitter, bir süredir konuşulan aylık abonelik temelli ”Super Follows” özelliğini duyurdu. ”Super Follows” üyeliği alan kullanıcıları ne gibi gelişmeler bekliyor? ”Super Follows” özelliği Twitter’da neyi değiştirecek? Detaylar haberimizde…

Super Follows” özelliği ile kullanıcılar, içeriklerini beğendikleri ve özel içeriklere ulaşmak istedikleri Twitter hesaplarına aylık ücret karşılığı abone olabilecekler. 

Twitter, dün akşam bir yatırımcı sunumu gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği bu sunumda ”Super Follows” özelliğini duyurdu. ”Super Follows” özelliğinde kullanıcıları ”İçerik üreticiye abonelik” sistemi bekliyor. Kullanıcılar, içeriklerini beğendikleri ve desteklemek istedikleri içerik üreticilerine abone olarak onların abonelere özel paylaşımlarına, listelerine, fotoğraf ve videolarına erişebilecekler. Ayrıca kullanıcılar, belirlenen ücret karşılığında ”bonus tweet”ler olarak adlandırılan ekstra içeriklere de erişim sağlayabilecekler. 

Önümüzdeki aylarda yeni özellik ile ilgili daha fazla bilgi paylaşacağını aktaran Twitter, yeni ”Super Follows” özelliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ”Super Follows, içerik üreticileri ile yayıncıların takipçileri tarafından doğrudan desteklenmesini mümkün kılacak ve onları takipçilerinin sevdikleri içerikleri oluşturmaya teşvik edecek.” dedi.

Twitter’ın yeni uygulaması olan ”Super Follows”un fiyatının, aylık 4,99 dolar (yaklaşık 37TL) olabileceği söyleniyor. 

Fakat Twitter’ın ”Super Follows” özelliği için belirlediği komisyon miktarına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Twitter’a ayrıca Clubhouse’a benzeyen bir özellik geliyor: Twitter Spaces

Twitter, dün akşam gerçekleşen sunumda içerik üreticilerinin takipçilerine ücretsiz ya da ücretli bültenler sunabilmelerini mümkün kılacak olan ”Revue” ve Clubhouse benzeri, sesli sohbet odaklı bir özellik olan ”Twitter Spaces”ı da duyurdu. 

Fakat şimdilik her iki özellik de henüz kapalı beta aşamasında ve Twitter kullanıcılarının erişimine açılmış değil. 

OKUYUN  Fransa'da Clubhouse hakkında soruşturma açıldı