Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ı daha iyi ve akıcı kullanabilmek için hangi özelliklere sahip olduğunu iyi bilmek gerekiyor. İşte Twitter’dan daha fazla yararlanmanızı sağlayabilecek bazı özellikler…

Tweet’lerinize gelen cevapları saklamak

Tweet’inize verilen cevapları gizlerseniz, bu cevaplar başka bir sayfaya taşınır ve bu şekilde tweet’inizin altında görünmez. Tweet’inizin üzerinde yeni bir simge görünür ve böylece diğer kullanıcılara cevapların gizlendiğini söyleyebilirsiniz ve isterlerse yanıtı görmek için sayfaya gidebilirler.

Konu takibi yapmak

Artık, istediğiniz tweet’leri keşfetmek ve okumak için spesifik konuları takip edebilmek mümkün. Bu yenilikle beraber, ilginizi çeken alakalı ve eğlenceli diğer tweet’leri içeren diyalogları görüntüleyebileceksiniz. Spesifik bir konuyu takip etmeyi seçerseniz bu en sevdiğiniz ünlü, spor takımı gibi şeyler olabilir. Twitter’da bu konu hakkında konuşan bir dizi hesaptan tweet’ler görebilirsiniz.

Sessize alarak spoiler almayı engellemek

Sessize alma, sizin seçtiğiniz belirli anahtar kelimelerin zaman çizelgenizde veya bahsettiklerinizde görünmesini engeller.

Profilinize tıklayın> Ayarlar ve gizlilik> Gizlilik ve güvenlik> Güvenlik bölümüne basın ve ‘Sessiz’e dokunun. Sonra, zaman çizelgenizden geçici olarak gizlemek istediğiniz hesapları veya anahtar kelimeler ile özelleştirebilirsiniz.

Doğum günü balonları

Doğum tarihinizi Twitter profilinize eklemelisiniz, yoksa bu özel kutlamayı göremezsiniz.
Profilinize tıklayın> ‘Profili Düzenle’yi seçin ve ardından balonların profilinize yağması için doğum gününüzü eklemeyi unutmayın.

Listelerle birden çok zaman akışı oluşturmak

Listeler, Twitter’daki birbirinden farklı ilgi alanlarınız görmek ve okuyabilmek için çok kullanışlıdır. Zaman akışınızın karışık bir hal aldığı zamanlarda en sevdiğiniz arkadaşınızın hesabını favoriniz olan gurme hesaplarından ayırmak isteyebilirsiniz. Artık ana sayfanızda listeler oluşturup takip edebilirsiniz ve böylece bu farklı Listeleri temel alan birbirlerinden farklı zaman akışı oluşturabilirsiniz.

OKUYUN  WhatsApp'a yeni özellik!

Tweet’lerinizi planlamak

Tweet atmak istiyor ama sonradan mı paylaşmayı düşünüyorsunuz? Tweet’lerin planlanabilme özelliğini sizler için derledik. Artık istediğiniz zaman istediğiniz tweet’i atabilirsiniz.

Karanlık mod seçeneği

Twitter’ın karanlık moduna artık çok daha fazla seçenek eklendi ”Lights Out” Daha koyu ekran isteyenler için kullanılabiliyor fakat bundan biraz daha açık renk ekran isteyenler için “Dim” seçeneği ile loşlaştırılabiliyor.
Bunu yapabilmek için sol üst köşedeki profil resminize tıklamanız halinde karşınıza çıkan ekrandaki sol alt köşede bulunan ampul simgesine tıklayıp istediğiniz kadar ekranı karartıp aydınlatabilirsiniz.

Twitter Anketleri

Twitter anketleri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bu anketleri oluştururken sadece ‘anket ekle’ye basın, soruyu açın istediğiniz soruyu sorun ve çoktan seçmeli cevapları dilediğiniz gibi oluşturun. Oylar anonimdir ve canlı skorları yalnızca oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Sabitlenmiş tweet’lerle en iyi tweet’inizi göstermek

Herkesin en sevdiği bir tweet’i var. En sevdiğiniz ünlü tweet’inize yanıt verdiğinde, bazı kişisel haberleriniz gibi.

Bu en sevdiğiniz tweet’i profilinizin en tepesine sabitleyerek herkesin o tweet’i görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için sabitlemek istediğiniz tweet’inizi bulun, tweet’in altındaki daha fazlası butonuna basın (üç nokta sembolü – arka arkaya üç nokta) ve “Profilinize sabitleyin” seçeneği seçin. Bu şekilde profilinizin en tepesinde olur ve herkes o en sevdiğiniz tweet’i okuyabilir.