Twitter’ın ilk kez Türkiye’de test ettiği, tweet’lere emoji atarak tepki verme özelliği kaldırıldı. Twitter Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre “Teknik sorunların düzeltilmesi için reaksiyonlar geçiçi olarak duraklatıldı” denildi.

Twitter, geçtiğimiz hafta yeni “reaksiyonlar” özelliğini duyurmuş ve dünyada ilk test Türkiye’de yapılmaya başlandı. Kullanıcıların tweet’lere emojilerle tepki verebilmesine yarayan bu özellik pek sevilmedi. Birçok Twitter kullanıcısı bu özelliğin kaldırılmasını istedi. Test sürecinde olan reaksiyonlar özelliği, bir anda ortadan kayboldu. Birçok kullanıcı duruma sevinirken, Twitter Türkiye’den bir açıklama geldi.

“Geçici olarak duraklatıldı”

Twitter, reaksiyonlar özelliğinin kaldırılmasıyla ilgili “Güncelleme: Birkaç teknik sorunu düzeltmek için Türkiye’deki Reaksiyonlar testini geçici olarak duraklatıyoruz. Sabrınız için teşekkürler!” şekline bir ifade kullandı. Twitter kullanıcıları ise kaldırılan reaksiyonlar özelliğini adeta davul zurnayla kutladı. Twitter, geçtiğimiz aylarda Instagram’daki story özelliğine benzeyen ‘fleets’ özelliğini kullanıma sunmuş ama bu özellik de tutmayınca kaldırılmıştı.

İşte kullanıcıların tepkilerinden bazıları:

Tam 37 yeni emoji geliyor! İşte Unicode 14.0 ile gelen tüm yeni emojiler

OKUYUN  Ölümden sonra sosyal medya hesaplarına ne olur?