Twitter son dönemde birçok yeni özellikle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Fakat bu özellikler arasında beğenilmeyen bir özellik var ki o da “Reaksiyonlar”.

Twitter daha önce Türkiye’de test etmek için kullanıma açtığı “Reaksiyonlar” özelliği belli bir sürenin ardından kaldırmıştı. Reaksiyonlar özelliği tıpkı Facebook’ta yer alan ve gönderilere farklı emojiler ile tepki vermemizi sağlayan özellik gibi çalışıyor. Twitter, gelen tepikler sonrası mı yoksa teste ara vermek amacıyla mı bilinmez, bu özelliği belli bir sürenin ardından kaldırmıştı. Fakat yeni yapılan açıklamayla Reaksiyonlar özelliğinin ikinci test aşaması başladı.

Twitter kullanıcıları tarafından beğenilmedi

Eylül ayında ilk kez test edilen Twitter Reactions (Twitter Reaksiyonlar), tweet’lere farklı emojilerle ifadeler bırakmamızı sağlıyordu. Çok uzun süredir kullanılan beğeni sisteminde değişikliğe neden olan bu özellik ile “Hmm, Üzgün, Haha, Alkış ve Beğeni” emojileriyle atılan tweet’lere Reaksiyon vermemizi sağlıyordu. Ancak bu özellik ülkemizde beğenilmedi.

Twitter Türkiye yukarıda da gördüğünüz gibi yaptığı paylaşımla, bu özelliği yeniden test için Türkiye’deki kullanıcılarına sundu. Özelliği kullanmak için beğeni butonuna uzun basmanız ve çıkan emojilerden birini seçmeniz gerekiyor.

Testin ne kadar süreceği bilinmiyor. Bu kadar tepki çeken özelliğin ise Twitter’da uzun vadede kullanılıp kullanılmayacağı ise meçhul.

OKUYUN  Yargıtay: Hakaret içeren tweet'i retweet'leyen de suçlu