Sosyal medya devi Twitter, Japonya’da Fleets hikayelerine emoji eklemenizi sağlayacak “Twemoji” özelliğini test etmeye başladı. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Sosyal medya devi Twitter, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına son derece önemli yeni özellikler sunmuştu. Platform, her sosyal medya uygulamasının vazgeçilmezi olan hikayeler özelliğini Fleets ile getirdi ve sesli direk mesaj özelliğini de test etmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’a yeni bir özelliğin geleceğinin haberi verildi. Twitter Japonya’nın resmi hesabından paylaşılan bir gönderide, Fleets hikayeleri için kullanılabilecek yeni emojiler gösterildi. Twitter’ın Kıdemli Ürün Müdürü Sam Haveson, “Twemojis” adı ile çıkacak emojilerin haberini paylaştı.

Fleets’e emoji eklenecek

Sam Haveson gönderisinde Japonya’daki iOS kullanıcıları için Fleets’te bir çıkartma özelliği yayınladıklarını duyurdu. Sam’e göre, bu yeni özelliğin bir etiket arama özelliğine ve insanların hikayede daha fazlasını anlatmasını sağlayacak özel bir Twemojis ayarına sahip olacağı biliniyor.

Şu anda yalnızca Japonya’da kullanılabilen bu özelliğin kullanımı oldukça kolay. Bir Fleets paylaşırken ekrandaki gülen yüz simgesine bastıktan sonra çıkartma seçeneklerini göreceksiniz. Bir çıkartma arıyorsanız, istediğiniz stile ait bir çıkartma bulmak için arama bölümünü de kullanabilirsiniz.

Twitter’ın yeni özelliğinin tüm dünya için piyasaya ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak, bu özelliğin düzensiz yayılma yerine tüm dünyadaki kullanıcılara hemen sunulacağı tahmin edilmektedir. Yeni özelliklerin Fleets kullanımını nasıl etkileyeceğini söylemek için henüz çok erken olduğunu söyleyebiliriz.

OKUYUN  Free Guy'ın devam filmi geliyor! Ryan Reynolds duyurdu