Twitter halihazırda popüler sosyal ses uygulaması Clubhouse için bir rakip oluşturuyor, ancak görünüşe göre bir yandan da Clubhouse’un satın alınması uğraşıyor. Bloomberg bugün Twitter’ın, uygulamayı yaklaşık 4 milyar dolara satın alma konusunda Clubhouse ile görüşmeler yaptığını bildirdi. Bildirildiğine göre bu konuşmalar durdu ve nedeni açık değil. Ayrıca Twitter’ın mı yoksa Clubhouse’un diğerine mi yaklaştığı net değil.

Clubhouse yaklaşık 4 milyar dolarlık bir miktarı minimum olarak belirlemiş durumda. Bu rakam da muhtemelen Twitter ile görüşmede geçen rakam. Clubhouse geçen yıl piyasaya çıktı ve canlı sesli sohbetlere ev sahipliği yapma fikrini popüler hale getirdi. Ünlüler, teknoloji CEO’ları ve sıradan insanlar o zamandan beri odaları ayarladı ve ağırladı. Şu anda yalnızca davetliler ve yalnızca iOS için geçerli olan uygulamayı 10 milyondan fazla kişinin indirdiği bildirildi.

Uygulama ayrıca Facebook, Twitter, Discord, LinkedIn ve Slack dahil olmak üzere birçok rakiple karşı karşıya. Bu diğer platformlar zaten milyonlarca kişinin yerleşik kullanıcı tabanlarının yanı sıra oluşturulmuş web, iOS ve Android uygulamaları ile de rekabette yer alıyor. Yine de, Clubhouse hızla yenilik yapmaya çalışıyor. Son aylarda Android uygulamasını oluşturmak için bir mühendis ve yeni bir ekip tuttu.

Twitter Spaces, hem iOS hem de Android’de zaten kullanıma sunuldu. Şirket ayrıca bu ay bir web sürümü yayınlamayı planlıyor. Twitter’ın Clubhouse’u satın almak istemesinin mantıklı tek sebebi rekabeti ortadan kaldırmak olarak gözüküyor.

OKUYUN  Instagram’da nasıl daha çok ''like'' alırız?