Twitter, geçtiğimiz ay Android ve iOS uygulamaları için 4K görüntü desteğini test etmeye başlamıştı. Twitter, kullanıcılarının Android ve iOS’ta 4K görüntüler yayınlamaları için destek sunduğunu resmen duyurdu. Bu güncellemeden önce Twitter, mobil uygulamasından yüklenen resimler için maksimum 2048 x 2048 çözünürlüğe izin veriyordu.

Twitter kullanıcıları artık Android ve iOS uygulamalarının timeline’larında 4K görüntüler yükleyebilir ve görüntüleyebilir. Twitter’ın web istemcisi zaten tweetlerdeki 4K görüntüleri destekliyor. Twitter özelliği tüm kullanıcıların kullanımına sunduğu için testler başarılı görünüyor. Görüntüleri 4K olarak görüntülemek ve yüklemek için, Twitter kullanıcılarının bu özelliği uygulama ayarlarından aşağıdaki adımları izleyerek etkinleştirmeleri gerekiyor:

  • Twitter uygulamasını Android veya iOS’ta açın.
  • Uygulamanın ayarlarına erişmek için hamburger menüsüne dokunun.
  • Ayarlar menüsünden genel altında “Veri kullanımı” nı seçin.
  • Resimlerin altında, yüksek kaliteli resim yüklemelerini ve yüksek kaliteli resimleri açın.
  • Wi-Fi veya mobil veri ve Wi-Fi’yi seçebilirsiniz.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, zaman çizelgenizde 4K görüntüler görmeye başlayacak ve ayrıca 4K görüntüleri yükleyebileceksiniz. Daha yüksek çözünürlüklü görüntülerin öncekinden daha fazla veri tüketeceğini unutmayın, bu yüzden bu ayarı kontrol altında tutmak isteyebilirsiniz. İnternet paketiniz azaldığında, veri tasarrufunu her zaman aynı ayarlar menüsünden açabilirsiniz.

Twitter ayrıca Android ve iOS’ta tam görünüm fotoğrafları test ediyor. Şu anda, Twitter mobil uygulamalarında kırpılmış görüntüleri gösteriyor ve tam resmi görmek için üzerine dokunmanız gerekiyor. Dolayısıyla, tweetlediğiniz görüntü, tweet oluşturucudaki gibi görünecektir. Twitter’ın bu özelliği yakında resmileştirmesi bekleniyor.

OKUYUN  Xiaomi Mi 11 Lite'ın teknik özellikleri sızdırıldı!