Kozmetik sektöründe kullanılan hayvanlar ve yapılan deneylere tepki amacıyla çekilen kısa animasyon filmi Save Ralph, sosyal medyanın gündemine oturdu. Seslendirme kadrosunda ünlü isimlerin yer aldığı animasyon filmi kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde deney yapan markaları hedef alıyor ve bu konuya dikkat çekmek istiyor.

Save Ralph ne demek? Save Ralph’in konusu

Spencer Susser‘ın yönettiği kısa animasyon filmi kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde yapılan skandal test yöntemlerine dikkat çekmek amacıyla çekilmiş stop-motion bir çalışma. The Humane Society of the United States adlı kuruluşun tarafından yayınlandı. Deneklik yapan Ralph isimli bir tavşanı konu alan animasyon filminde ana karakterimizi ünlü yönetmen ve oyuncu Taika Waititi seslendiriyor. Seslendirme kadrosunda ayrıca Zac Efron, Ricky Gervais, ve Olivia Munn başı çekiyor. Tricia Helfer, Pom Klementieff ve Rodrigo Santoro’nun da seslendirme kadrosunda yer aldığı kısa film, Humane Society International’ın başlattığı kampanya ile başladı.

İsmini Ralph’i  Koru olarak çevirebileceğimiz animasyon, ilk başta tavşanın ev yaşamıyla başlıyor ancak sonra işine giden tavşanın laboratuvarda yaşadığı acımasız deneyleri görüyoruz. Kulağı ve gözünde sorunlar yaşayan tavşan Ralph’in acı hikayesine de ironilerle dolu bir bakış atılmış olunuyor. Film, güzellik için hayvanların acı çekmemesi ve ölmemeleri için önemli bir söz söyleyerek sona eriyor.

Save Ralph’i aşağıdan izleyebilirsiniz:

Siz Save Ralph animasyon filmini izlediniz mi? Yapılan bu anlamlı çalışmayla ilgili görüşlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilir ve Megabayt ekibiyle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Thodex skandalı, Apple'ın yeni ürünleri - Megabayt Haftalık Gündem (23.04.2021) - VİDEO