TikTok ve Tinder’ı birleştirip ortaya çıkan Snack uygulaması, salgın sırasında ihtiyaç haline gelen çevrimiçi buluşma uygulamalarına en yüksek yatırımlardan birini aldı.

Covid-19 nedeniyle, insanların çevrimiçi arkadaşlık uygulamalarına olan ilgisi mobil uygulama pazarını canlandırdı. TikTok’un flört uygulamasına benzer şekilde Snack, piyasadaki en hızlı büyüyen uygulamalardan biri haline geldi.

Snack, Kimberly Kaplan tarafından kuruldu ve TikTok’un popülerliğini Tinder’in flört dünyası ile birleştirmeyi planlıyor. Kaplan’ın ekibi, Plenty of Fish’in pazarlama ve yönetim ekibinin bir parçasıdır ve 2015 yılında PoF’u 575 milyon dolara Match Group’a satmıştır.

“Snack kullanın, Snapchat veya Instagram’a gerek yok”

Kimberly Kaplan, popüler buluşma uygulamaları Bumble ve Tinder’da gözlemlediği Gen Z demografisinin kullanıcıları farklı platformlara yönlendirdiğini fark etti. Bu noktada, kullanıcılar Bumble veya Tinder’da eşleştiriliyor, ancak konuşmaları Instagram veya Snapchat’ta hala devam ediyor. Snapchat ve Instagram’da sohbetlerine devam eden çiftler birbirlerinin hikayelerini izliyor, flörtlerini DM’den yapıyorlar.

Tıpkı TikTok gibi Snack, kullanıcılar video oluşturduğunda ve birbirlerinin videolarını beğendiğinde DM işlevini açan bir uygulamadır. Bu noktada birbirleriyle videoların tadını çıkararak aslında “eşleştirme” sağlanabilir. Şu anda Snack için TikTok’a benzer bir video düzenleme işlevi geliştirilmektedir.

Snacks’e 3,5 milyon dolar yatırım

Tabii ki, sadece girişimcilerle değil, aynı zamanda yatırımcılar da çevrimiçi buluşma uygulamalarının popülaritesini göz ardı etmeyecek. Golden Ventures, Kindred Ventures ve Coelius Capital liderliğindeki, Garage Capital, Panache Ventures ve N49P’nin projeye katıldığı 3,5 milyon dolarlık fon aldı.

Kimberly Kaplan ve ekibi, premium abonelikler ve uygulama içi reklamcılık yoluyla uygulama içi para kazanmayı simüle ettiklerini söyledi. Snack ekibinde şu anda 10 kişi var Hepimizin bildiği gibi ekibin %40’ı etnik azınlıklar. Gelecekte Snack projesinin Tinder’ı geçip geçmeyeceğini ve pazarı ele alıp almayacağını göreceğiz Snack projesi, 3,5 milyon dolarlık finansman alan bir ekibe kıyasla küçük bir başlangıç ​​şirketidir.

OKUYUN  Tiktok’tan Instagram’a karşı yeni hamle