İnsanların sosyal medyada daha fazla etkileşim alabilmek için ekstrem yollara başvurduğunu sık sık görebiliyoruz. İçerik üreticilerin daha fazla ilgi görmek için başvurdukları yöntemlerden biri de hayvanlar. Özellikle Türkiye’de çok bulunmayan egzotik hayvanlar ile çekilen içerikler, sosyal medya kullanıcılarının fazlasıyla ilgisini çekiyor.

Daha fazla etkileşim almak için hayvanları kullananlardan biri de sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’ydi. Şubat 2019’da Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne gelen ihbarlara göre Meriç İzgi, YouTube ve Instagram‘da yayınladığı videolarda bir piton yılanı ve maymuna yer almaktaydı.

Gelen tepkiler ve ihbarlar üzerine Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, C.G. adlı devlet memurunu Meriç İzgi‘nin evine gönderdi. İlk ziyaretinde ihbarlara konu olan piton yılanını tespit eden memur, yılanı alarak hukuki işlem başlattı. Ancak bu olayın ardından da müdürlüğe İzgi‘nin bir maymun ile videolar paylaştığına dair yeni ihbarlar gelmeye başladı.

Bu kez de videolardaki egzotik maymun  için İzgi‘nin evine giden C.G., iddialara göre sosyal medya fenomeninin hakaret ve saldırılarına maruz kaldı. Meriç İzgi, C.G.’nin evine geldiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, “C.G. tarafından usulsüzce yavruma el konuldu ve darp edildim” ifadeleriyle paylaştı.

C.G.’nin şikâyeti üzerine Meriç İzgi hakkında hukuki soruşturma başlatıldı. Soruşturma doğrultusunda ifade veren Meriç İzgi, C.G.’ye saldırdığı iddialarıyla ilgili olarak, “Bu bir anlık öfkeyle yapılmış bir harekettir” ifadelerini kullanarak kendini savundu. Savcılık ise İzgi hakkında ‘özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Bu uygulamalara dikkat! Cebinizdeki hırsız: Fleeceware