Bugünden itibaren TikTok, daha çok etkileşim vadeden yeni müzikal temalı filtreler sunuyor. Bunlardan ilki olan ‘Müzik Görselleştirici’ şu anda kullanıma hazır. Bu filtre, bir şarkının ritmine göre filtreyi canlandıracak gerçek zamanlı vuruş izleme yazılımı içeriyor. 

TikTok’un bu filtresine, Yaratıcı Efektler bölümündeki Müzik sekmesinden ulaşabilirsiniz. Filtre, gökyüzünde birkaç gezegenle birlikte mor bir arka plan oluşturuyor. Orta plandaki manzara, müziğin ritmine göre değişiyor. Filtre, TikTok’un müzik kütüphanesindeki tüm seslerle çalışıyor. Ve global olarak tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. 

TikTok, önümüzdeki haftalarda beş yeni efekt daha sunacak. Bunlardan biri, hareketsiz görüntüleri bir şarkının ritmine göre senkronize etmenize olanak tanırken, bir diğeri video geçişlerine animasyonlu metin katmanları eklemenize izin veriyor. Sonra, yeni TikTok filtreleri arasında en havalı olan Müzik Makinesi var. Bu, şarkıları davul vuruşlarından ve diğer seslerden oluşturmanıza olanak tanıyor. Ayrıca bir BPM kaydırıcısı ve beş tek vuruşlu efekt içeriyor. 

TikTok platformunun ana odağı müzik olduğu için, yeni gelecek olan bu efektlerin çok fazla kullanım aldıklarını görmek mümkün. 

OKUYUN  TikTok'un yeni güvenlik ve gizlilik düzenlemeleri...