Karanlık mod, akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda bir trend haline geldi. Geliştiriciler, uygulamalarını bu modla uyumlu hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Facebook, Instagram ve Twitter, kullanıcılarına bu konuda gerekli tüm güncellemeleri sağladı. Ancak popüler uygulamalar arasında Snapchat, yalnızca iki yıl sonra iOS kullanıcılarına karanlık modu getirmeye başladı.

Apple, iOS 13 ve iPadOS 13’ten bu yana cihazlarına karanlık mod desteği sağlıyor. Ancak iki yıl geçmesine rağmen Snapchat, iOS kullanıcılarına söz konusu modu bir türlü getiremedi. Bugünle birlikte uzun bekleyiş sona erdi ve kullanıcılar Snapchat’te karanlık moda kavuştu.

Snapchat karanlık moda kavuştu

 

iOS kullanıcıları için geçtiğimiz yıl karanlık mod özelliğini test etmeye başlayan Snapchat, beta güncellemeleriyle sunulan bu yeniliğin test aşaması tamamlandı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu.

iPhone ve iPad sahipleri artık Snapchat’te karanlık mod özelliğini kullanmak için aralarında seçim yapabilecekleri farklı imkanlara sahip. Bunlardan biri, uygulama içerisinde yer alan karanlık ve açık mod ayarları. Diğeri ise varsayılan tema ayarını aktif etmek.

Uygulama içerisinde karanlık modu deneyimlemek istiyorsanız şu adımları takip edin:

  • Ayarlar’a girin.
  • Görünüm kısmına girin.
  • Her zaman koyu, Her zaman açık veya sistem uyumlu seçeneklerini aktif edin.

Karanlık mod özelliğini maalesef şu an için Android kullanıcıları kullanamıyor. Ancak Android cihazlar için de yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

OKUYUN  Facebook’a yeni dava! Olay Müslüman karşıtlığı mı?