Bir dönemin en popüler mobil canlı yayın platformlarından olan Periscope için yolun sonu göründü. Twitter’ın 6 yıl önce satın aldığı canlı yayın platformu, zamanla amacından sapmış ve kullanımı giderek azalmıştı.

Periscope’un geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınladığı açıklamada, “Gerçek şu ki geçtiğimiz birkaç yılda, uygulamanın kullanımın azaldığını; gördük ve uygulamanın maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini de biliyoruz” ifadeleri kullanılmış ve uygulamanın Mart ayında tamamen kapatılmayacak olsa da, şirket yeni hesap kayıtlarını engellemeye başladığı görülmüştü.

Şirket tarafından yapılan açıklamada: ” 31 Mart 2021 tarihinden itibaren Scope iOS ve Android uygulamalarına son veriyoruz. Scope web ise periscope.tv adresinde herkese açık yayınların; salt okunur bir arşivi olarak kullanılabilecektir. Ancak bu tarihten itibaren yeni bir hesap oluşturamayacak; canlı yayın yapamayacak veya jeton satın alamayacaksınız. Scope topluluğumuzun dinamik bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Twitter’daki sohbetlere katılmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. ” ifadelerine yer verildi.

Bundan böyle kullanıcılar Twitter üzerinden yayın yapabilecek. Bunun için Tweet oluşturma penceresinde uygulama içi kamera simgesini seçerek Twitter Live yayını açabiliyorlar. Bununla birlikte yayıncılar ve influencerlar, Media Studio’yu kullanarak Twitter’da canlı yayına geçebiliyorlar. Kullanıcıların kullanmadığı jetonlar hakkında da açıklamalar yapan şirket: “Canlı yayınların 31 Mart 2021 tarihinde sonlandırılmasının ardından favori yayıncılarınıza Süper Kalpler göndermek için jeton kullanma özelliği artık kullanılamayacaktır.” dedi

 

OKUYUN  WhatsApp hesabı nasıl silinir?