Twitter, Flock (sürü) adını verdiği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik tıpkı Instagram’ın ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliği gibi çalışıyor. Attığınız tweet’leri sadece Flock’a eklediğiniz kişiler görüntüleyebiliyor ve yanıtlayabiliyor.

Twitter, belirli bir grup insanla tweet paylaşmanıza olanak sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik Instagram’ın ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğiyle tam olarak aynı şekilde çalışıyor. Ancak Twitter’da Flock olarak kaydettiğiniz kişi sayısında bir sınırlama mevcut. Twitter Flock’a en fazla 150 kişi ekleyebiliyorsunuz.

Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, Twitter’ın bu yeni özelliğiyle ilgili gelişmeleri aktardı. Geçen Temmuz ayında ilk defa karşımıza çıkan ‘Twitter Flock, daha da detaylanıyor.

Paluzzi’nin en son paylaştığı bilgilere göre Twitter, 150 kişiye kadar kişiyi Flock olarak belirlemenize izin verecek. Attığınız tweet’leri yalnızca bu belirli kullanıcılar görebilecek ve yanıtlayabilecek. Eğer birisini Flock’tan (Sürünüzden) çıkarmak isterseniz onları listenizden çıkardığınızda karşı tarafa bildirim gitmeyecek.

Twitter sadece Flock’a eklendiğiniz kişilerin tweet’lerini görebileceğiniz ayrı bir akış seçeneğini de ekleyecek gibi gözüküyor. Aynı zamanda bir Tweet’i okurken alt kısmında “Bu tweet’i görebiliyorsunuz çünkü tweet’i atan kişi sizi Flock’una ekledi” gibi bir bildirimle de karşılaşacaksınız.

Twitter sözcüsü Tatiana Britt, The Verge’e verdiği demeçte, “Twitter her zaman insanların sağlıklı sohbetler yapmasına yardımcı olmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor ve şu anda insanların daha özel bir şekilde paylaşımda bulunmasına izin vermenin yollarını araştırıyoruz” dedi.

OKUYUN  NASA uzay çalışmalarında bir ilke daha imza attı!

Twitter , ortak ilgi alanlarına sahip kullanıcılarla bağlantı kurmanıza olanak tanıyan benzer bir özellik olan “Topluluklar”ı yalnızca davetiye usülüyle Eylül’de kullanıma sunmuştu. Bu yeni Twitter Flock (Sürü) özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı belli değil.