Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcısı olan Instagram, hem yetenekli kurumlara hem de bireysel kullanıcılara çeşitli fırsatlar sunuyor. Instagram iş hesabının nasıl açılacağını öğrendikten sonra, siz de Instagram’ı kendiniz veya şirketiniz için çok daha profesyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki, Instagram’da ”İşletme Hesabı” nasıl açılır? İşletme hesabı nedir? Detaylar haberimizde…

Facebook’a ait bir sosyal medya platformu olan Instagram, dünya çapında en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biridir. Büyük bir kitleye ulaşıp sizi kimin takip ettiğini görmek için Instagram’da bir iş hesabı açmalı ve platformu çok daha profesyonel bir şekilde kullanmalısınız. Instagram işletme hesabı açmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. 

Instagram İşletme Hesabı nedir?

Instagram işletme hesabı, herhangi bir ürün veya hizmet sunan markalar ve Instagram’da içerik üretimi yapanların paylaştıkları gönderilerin istatiklerini görebildikleri, profil sayfalarında çeşitli iletişim bilgilerini yayınlayabildikleri ve ürün fiyatlandırma bilgilerini sunabildikleri bir sistemdir. Tüm Instagram kullanıcıları, kendileri veya markaları için kolayca ücretsiz bir işletme hesabı açabilirler. 

Instagram için şirket hesapları, doğrudan bir sosyal medya uzmanı veya dijital medya uzmanı tarafından yönetilen hesaplardır. Çünkü şirket hesaplarında doğru bilgileri görüntüleyebilir ve dolayısıyla bir paylaşım planı oluşturabilirsiniz. Ayrıca mal veya hizmet satan markaların güvenilirliği firma hesabı ile artırılabilir.

Reklamlar, bir Instagram şirket sitesini kullanmanın en önemli noktasıdır. Instagram reklamları yalnızca şirket sayfalarına yerleştirilebilir. Bu nedenle, mal, hizmet ve içeriğinizi Instagram reklamları üzerinden farklı hedef kitlelere dağıtmak istiyorsanız, istatistiklerinizi doğru takip ederek Instagram işletme hesabı açabilir ve güçlü reklamlar oluşturabilirsiniz. 

Instagram İşletme Hesabı nasıl açılır?

  • Mobil Instagram uygulamasını açın. Bir hesabınız yoksa hesap oluşturun. Hesabınız varsa giriş bilgileriniz ile giriş yapın. 
  • Profilinize girdikten sonra ‘’Ayarlar’’a girin. 
  • Hesap sayfanızı açın. 

Instagram Ayarları sekmesinde hesabınız hakkında aklınıza gelebilecek tüm ayarlamaları yapabilir ve tüm bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Hesap butonuna dokunarak ‘’Instagram Hesap Ayarları’’ sekmenizi açın. Görünür hesap düzenlemeleri Instagram Hesap Yapılandırması sekmesinde daha derinlemesine çalışılabilir. 

  • ‘’Profesyonel Hesaba Geçiş Yap’’ seçeneğine tıklayın. 

Instagram Hesap Ayarları sekmesinin altında ‘’Teknik Hesaba Geçiş Yap’’ seçeceğini göreceksiniz. Bu seçeneğe bastığınızda, Instagram tarafından hazırlanan detay metnini göreceksiniz. Metni dikkatlice okuyun. Metinde, hem Instagram işletme hesabı ile neler yapabileceğinizi hem de nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. 

  • İşletmeniz ile ilgili detayları belirleyin. 

‘’Profesyonel Hesaba Geçiş Yap’’ alternatifinden sonra yaptığınız tüm düzenlemeler tercihiniz olacaktır. Hesabınızın kategorisini ve türünü buradan belirleyebilir, hesabınızı bir Facebook profiline bağlayabilir, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi ayrıntıları ekleyebilir ve istediğiniz hesabı özelleştirebilirsiniz. 

Yaptığınız tüm değişiklikler kaydedildikten sonra bir Instagram şirket hesabı kullanmaya başlamayabilirsiniz. İsterseniz, bu hesabı tekrar bireysel bir hesaba dönüştürmek için yukarıdaki adımların aynılarını izleyebilirsiniz. Ancak, kişisel bir hesaba geçerken, şirket hesabınızla ilgili tüm istatistikleri kaçıracağınızı unutmayın. Bu nedenle bir işletme hesabından kişisel hesaba geçerken dikkatli olmak yararınıza olacaktır.

OKUYUN  Facebook, yapay zekasıyla sanal zorbalığı yaşanmadan engelliyor!

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ı daha profesyonel ve işlevsel bir şekilde kullanabilmeniz için Instagram işletme hesabı nedir, Instagram işletme hesabı nasıl açılır sorularını yanıtladık.