Instagram, her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son gelen özellik ile ‘takipçi gizleme’ dönemi başlayabilir.

Sadece doğrulanmış hesaplar

Instagram, mavi tiki olan yani doğrulanmış hesaplar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Geliştirici Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkardığı görüntülere göre, doğrulanmış hesaplar artık takipçi sayısının başkaları tarafından görünmesini engelleyebilecek.

Ekran görüntülerinin paylaşıldığı Twitter gönderisinde Paluzzi, “Instagram görüntülenebilecek takipçi sayısını kısıtlama özelliği üzerinde çalışıyor” ifadesini kullandı.

Takipçiler gözükmeyecek

Yeni özellik ile mavi tiki olan kullanıcı, takipçilerini kendisine özel yapabilecek. Bu özellik aktif edildiğinde, Instagram, ilgili hesabın “Takipçiler” sekmesini gizli hale getirecek. Hesabın kendisi dışında başka biri takipçileri görüntülemeye çalıştığında, “Takipçileri yalnızca …. kullanıcısı görüntüleyebilir” uyarısı çıkacak.

Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı bilgiye göre Instagram, sadece 4000+ takipçiye sahip doğrulanmış işletme hesaplarının takipçilerini kısıtlamasına izin verecek. Eğer takipçi sayınız 4000’den düşükse, mavi tikiniz yoksa ve işletme hesabı kullanmıyorsanız “Takipçiler” bölümü eskisi gibi herkese açık olacak.

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu özelliğin tüm kullanıcılar için çıkıp çıkmayacağı ya da bu haliyle piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli değil.

OKUYUN  Sadece influencerlar değil, herkes kullanabilecek! Instagram'da nasıl link (bağlantı) paylaşılır?