Instagram, Hikayeler ve sohbet temaları için bir dizi yeni çıkartma üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların doğrudan Hikayelere bağlantılar eklemesine olanak tanıyan yeni bir bağlantı çıkartması ve bir “Süper Mention” çıkartması var. Instagram ayrıca Direkt Mesajdaki (DM) sohbetler için yeni Star Wars temaları üzerinde çalışıyor.

Yeni çıkartmalar ve sohbet temaları, uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından tespit edildi. Yeni bağlantı etiketi, kullanıcıların Hikayelere, görüntüleyenlerin dokunabilecekleri ve doğrudan o web sayfasına gidebilecekleri bağlantılar eklemelerine olanak tanıyacak. Bu özellik, büyük olasılıkla şu anda “yukarı kaydırma” özelliğine erişimi olan 10 binden fazla takipçisi olan hesaplara özel olacaktır. Bu, Instagram kullanıcılarının Hikayelerine bir bağlantı eklemelerine izin veriyor, ancak görüntüleyenlerin bu sayfayı açmak için yukarı kaydırmaları gerekiyor. Görünür bir bağlantı, daha iyi bir harekete geçirici bir mesaj olacaktır. Tüm kullanıcıların yeni bağlantı etiketini alması pek olası görünmese de, Instagram henüz bir açıklama yapmadı.

Çalışmalar arasında yeni bir Süper Mention çıkartması da var. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik büyük olasılıkla söz konusu hesabı Hikayelerde daha belirgin bir şekilde gösterecektir. Ayrıca, bir işletmenin Instagram’da sattığı ürünlere daha kolay erişim anlamına gelebilecek bir alışveriş etiketi simgesine de sahip.

Instagram ayrıca iki yeni Star Wars sohbet teması üzerinde çalışıyor. Yeni temaların, Star Wars Günü olarak da bilinen 4 Mayıs civarında veya bu tarihte yayınlanması bekleniyor. Şu anda aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca birkaç tane olduğu için Instagram’daki sohbetler için yeni temalar gerekiyor. Instagram’ın sahip olduğu diğer tek franchise sohbet teması Tiny Tan BTS koleksiyonu.

OKUYUN  Trump destekçilerinin uygulaması yeniden açıldı!