Pandemi döneminde, ikinci ramazan ayı yaklaştı. Bu dönemde, evlerde olan insanlar için sosyal medya ayrı bir önem taşıyor. Facebook’un da, bu durumun oldukça bilincinde olduğu belli oluyor. Zira şirket, şimdiden kampanya çalışmaları yürütüyor.

Facebook, Ramazan ayı boyunca insanları platform üzerinden iyilik yapmaya ve bunu paylaşmayı teşvik edecek. Bir aylık bu etkinliğin adı ise #Monthofgood (#İyilikZamanı) olacak.

Facebook’un bu kampanyayla amacı; iyilik yapmak için yeni yöntemler bulmak ve çevrelerindeki insanlara daha faydalı olmak.

Ramazan’a özel tüm dünyada kullanıma sunulacak yeni özellikler planlıyor. Bunlar arasında; Facebook Messenger’da artırılmış gerçeklik arka planları, Messenger ve Instagram çıkartmalarına ek olarak Murat Kalkavan’ın illüstrasyonlarından oluşan WhatsApp çıkartmaları bulunuyor.

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, Ramazan ayına özel çalışmalarına yönelik;  “Bir kez daha pandemide geçireceğimiz bu Ramazan ayında, Facebook olarak insanlara Ramazan’ın ruhunu devam ettirebileceğimizi, yaratıcı yollarla geleneklerimizi canlı tutabileceğimizi ve bu zor zamanlarda birbirimize umut verebileceğimizi göstermek istiyoruz. Teknolojinin insanları ve toplulukları bir araya getirerek yeni deneyimler yaratma gücünü geçtiğimiz yıl boyunca daha da iyi anladık, platformlarımızın insanların ve toplulukların bir araya gelmelerine, birbirlerine destek olmalarına ve Ramazan ruhunu yaşatmalarına yardım etmeye devam edeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

OKUYUN  Ölümden sonra sosyal medya hesaplarına ne olur?