Facebook, platformda zorbalık ve tacizi önlemede kendisinin daha iyi olduğunu söyledi. Geçen yılın Ekim ve Aralık ayları arasında şirket, yönetmelik ihlalleri nedeniyle sevk ettiği mal sayısını neredeyse ikiye katladı.

Sosyal medya platformu, kaydedilen içeriğin kaldırılmasına yönelik topluluk standartlarının uygulanmasına ilişkin şirketin üç aylık raporunda yeni göstergelerini paylaştı.

Facebook, nefret söyleminde bir artış bildirdi

Geçen yılın dördüncü çeyreğinde Facebook, önceki çeyrekteki 3,5 milyon parçaya kıyasla 6,3 milyon parça içerik işledi. Instagram da benzer bir büyüme gösterdi, satın alma sayısı 2,6 milyondan 5 milyona çıktı. Facebook ayrıca, kullanıcılar rapor etmeden önce platformdaki zorbalığı proaktif olarak tespit etme becerisinde önemli bir gelişme olduğunu bildirdi. Sonuç olarak, zorbalık ve tacizin “aktif oranı”% 26’dan% 49’a yükseldi.

Facebook ayrıca iyileştirmek için yapay zeka tespit araçlarını iyileştirme için kullandı ve otomatik sisteminin yorumlarda zorbalığı ve tacizi daha iyi tespit edebileceğini söyledi. Facebook’un baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer bu durumu blogunda anlattı. “Tarihsel olarak bu, yapay zeka için bir zorluktu. Çünkü bir yorumun politikalarımızı ihlal edip etmediğini belirlemek genellikle yanıt verdiği gönderinin bağlamına bağlıdır. Facebook’un yapay zekası ve diğer” karma medya “biçimlerinin bağlamını tespit ediyor. ayrıca daha iyi hale geldi.

Ayrıca Facebook, nefret söyleminin kaldırılmasında bir artış bildirdi. Facebook 26,9 milyon parça içeriği, Instagram ise 6,6 milyon parça içeriği sildi. Son olarak, pandemi yüzünden Facebook birçok insanı yapay zekaya teslim etmek zorunda. Sosyal medya şirketleri, ılımlılığın giderek yapay zeka araçlarına bağımlı hale geldiğine inanıyor. “İçerik incelemecilerimizi küresel olarak yavaşça kurtarıyoruz, ancak içerik inceleme yeteneklerimizin aşı yaygın olarak bulunmadan önce COVID-19’dan etkileneceğini umuyoruz” diye ekledi.

OKUYUN  Instagram, TikTok’tan özellik çalıyor!