Facebook, daha büyük topluluklar oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Sosyal medya platformunun bu kez getireceği özellik ile komşuluk ilişkilerini geliştirmelerini hedefliyor. Şu anda geliştirme aşaması devam eden Facebook Neighborhoods; komşularla bağlantı kurmaya, yerel topluluklara katılmaya ve yakınınızdaki yerleri keşfetmeniz için olanak sağlayacak. Test aşamasında olan Neighborhoods, temel anlamda Facebook’un yaptıklarını daha özel bir şekilde yakın çevrenize yapmanıza imkan tanıyacak.

Komşuluk ilişkilerinizi geliştirin

Neighborhoods’un tam olarak ayrı bir uygulama olduğunu söyleyemeyiz, yalnızca Facebook’a entegre olan yeni bir uygulama olacak. Komşuluk ilişkilerine odaklanan bu uygulama sayesinde yakınınızda olan tanımadığınız insanları ve aileleri tanıma şansına sahip olabileceksiniz.

Facebook Neighborhoods, bilinen Facebook profilinizden farklı bir profile sahip olacak. Uygulamaya katılım için gerekli yaş sınırı 18 yaşında olmak. Mahallenizi onayladıktan sonra kendi mahallenizde veya farklı mahalleleri tanıyabilirsiniz.

Profili oluşturduktan yapmanız gerekenler arasında ilgi alanlarınızı ve favori mekanlarınızı da listeye eklemek. Aynı zamanda, mahallenizin ana sayfasındaki gönderilere cevap da yazabilirsiniz. Şirketin buradaki amacı, yakın çevrede yaşayan insanların birbirlerini daha fazla tanıması. Ek olarak, mahalleler için grup oluşturma imkanı da uygulamada yer alıyor.

Son olarak ise Facebook Neighborhoods, güvenliğe de önem veriyor. Gelen haberlere göre uygulama akışındaki gönderi ve yorumları denetleyen birçok moderatör yer alacak ve engellenen bir kişi sizi Neighborhoods’a bulamayacak. Şu anda Kanada’da kullanılan uygulama yakın zamanda Amerika’da kullanıma sunulacak. Ardından diğer ülkelerde de yaygınlaşması bekleniyor. Siz Facebook’un geliştirdiği bu uygulama ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Uygulamanın komşuluk ilişkilerine katkısı olabilir mi? Düşüncelerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Yılan zehrinden, ölümcül yaraları kapatan yapıştırıcı üretildi!